آشپزی, طرز تهیه غذا, ماهی, وبلاگ

ماهی شوریده

ماهی شوریده دارای بدنی دوکی شکل و کشیده است، روی سطح بدن این ماهی با فلس های ریز نقره ای پوشده شده است، دارای گوشتی سفت و کم خار می باشد. طول بدن این ماهی به ۷۰ سانتی متر نیز می رشد اما معمولا بین ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر است.‌‌‌‌‌‌‌

پراکنش ماهی شوریده در خلیج فارس، دریای شرق و جنوب چین، دریای عمان، سواحل سومالی و اقیانوس آرام می باشد. تغذیه این ماهی از میگو ها و بعضی از بی مهرگان است. در اینجا با خواص ماهی شوریده بیشتر آشنا می شویم.

می توان گفت یکی از ماهیان پرطرفدار، لذیذ و کم خار جنوب که دارای گوشت بسیار نرم و لطیف است، ماهی شوریده می باشد.

 

خواص ماهی شوریده

 

به دلیل ارزش غذایی بالا، ارزش تجاری بالا، طعم لذیذ و خوشمزه، گوشتی قابل تفکیک و کم بودن تیغ و خار در آن، این ماهی دارای محبوبیت زیادی می باشد.

اغلب بوسیله تور گوشگیر یا ترال کف و یا صید ورزشی و قلاب دستی این ماهی صید می شود. گوشت ماهی شوریده منبع غنی از پروتئین و امگا۳ می باشد. این ماهی یک غذای دریایی بسیار ساام است که اشپل (تخمک) آن دارای ارزش غذایی بسیار بالاییست.

از جمله غذاهایی که در آن از این ماهی استفاده می شود : قلیه ماهی، حواری ماهی، سرخ شده و یا شکم پر در فر می باشد.

ماهی شوریده از ماهیان ممتاز جنوب است و به دلیل کم بودن تیغ در آن به راحتی از گوشت آن استفاده می شود و جایگاه بالایی در میان مردم جنوب دارد، طعم این ماهی در کنار سیر و گشنیز ترکیب فوق العاده ای می شود.

 

شما می توانید برای مطالعه بیشتر درباره سایر آبزیان مانند خواص ماهی هامور و یا خواص ماهی سرخو به سایت زدبازار مراجعه کنید. برای این کار کافیست روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

در اینجا با دیدن ویدئو زیر با طرز تهیه یک غذای خوشمزه با ماهی آشنا خواهید شد. ماهی شوریده سوخاری، برای تهیه این غذای لذیذ کافیست فیله ماهی شوریده را از پوست جدا کنید و طبق دستور با ادویه ، آرد و پودر سوخاری آن را مزه دار کنید و در نهایت سرخ کنید. نوش جان.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *