ماهی, وبلاگ

خواص ماهی شعری

ماهی شعری

یکی دیگر از انواع ماهیان جنوب ماهی شعری می باشد که به دلیل گوشتی بودن و کم تیغ بودن آن طرفداران زیادی دارد. رنگ پوست بدن این سفید مایل به زرد می باشد و تغذیه آن از سخت پوستان و نرم تنان می باشد. در اینجا با خواص ماهی شعری بیشتر آشنا می شویم.

از انواع گونه های این ماهی می توان به خال قرمز، دراز صورت، نوار زرد، جلادار و قوزی چشم درشت اشاره کرد که بهترین نوع آن شعری دم زرد است. دم این ماهی کاملا زرد رنگ نمی باشد ولی بدن آن تپل و دارای پولک هایی شفاف و استیلی زیباتر است.

محل زندگی این ماهی در کنار صخره های مرجانی و آب های ساحلی تا عمق ۵۰ متری می باشد. در فصل هایی که هوا گرم تر می شود این ماهی به جاهای عمیقی در دریا می رود اما در فصل های سردتر که هوا خنک می شود در سواحل جزیره بیشتر صید می شود.

 

خواص ماهی شعری

 

خواص ماهی شعری

افرادی که به طور مداوم از غذاهای دریایی مانند این ماهی استفاده می کنند کمتر دچار بیماری هایی همچون سرطان، تنگی نفس، ورم و التهابات مفاصل، دیابت و ایست قلبی می شوند. ماهی شعری دارای ویتامین های گروه B و همچنین ویتامین های محلول در چربی مانند A, D, K ,E می باشد. که تمامی این ویتامین ها برای سلامت و کارکرد بهتر بدن بسیار مفید می باشند.

این ماهی را به صورت کبابی، شکم پر، قلیه و یا سرخ کرده مصرف می کنند.ماهی شعری دارای پروتئین بسیار خوبی است در هر صد گرم گوشت این ماهی ۲۰ درصد پروتئین و ۸/۸ گرم کالری وجود دارد.

 

آب نارنج و سیر گزینه های خوبی برای سرو در کنار این غذا می باشند تا طبع سرد ماهی را متعادل کنند. افرادی که طبع سرد دارند حتما در کنار ماهی باید از گردو، کنجد و خرما استفاده کنند.

 

شما می توانید برای خواندن مطالب بیشتر در مورد آبزیان مانند خواص ماهی خارو و یا خواص ماهی شوریده به سایت زدبازار سر بزنید. برای این کار کافیست روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

با دیدن ویدئو زیر با خواص و فواید ماهی بیشتر آشنا می شوید. حتما از ماهی تازه در وعده های غذایی خود استفاده کنید تا از تمامی ویتامین ها و اسید های چرب مفید آن بهره مند شوید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *