ماهی, وبلاگ

ماهی صبیتی و خواص بی نظیر آن برای انسان

ماهی صبیتی

ماهی صبیتی جزء ماهیان بسیار عالی جنوب کشور است. گوشت این ماهی بسیار لذیذ است و سال های زیادیست که به عنوان یک خوراک لذیذ در سفره مردم جا دارد. این ماهی غنی از ویتامین های B12 و B6  و املاح بسیاری چون فسفر و پتاسیم است. ماهی صبیتی به صورت سرخ شده و کبابی یا قلیه ماهی استفاده می شود.

 

خواص ماهی صبیتی

اسیدهای چرب موجود در ماهی صبیتی از نوع امگا3 بوده و باعث کاهش کلسترول و جلوگیری از رسوب چربی و لخته خون در شرایین می شود همچنین این اسید های چرب غیر اشباع به تقویت و تنظیم عمکرد ماهیچه های قلب کمک کرده و از مرگ و میر، حملات قلبی، سرطان پروستات، پانکراس و دستگاه گوارش جلوگیری می کند. مصرف هر صد گرم از این ماهی می تواند 50 درصد از نیاز روزانه شما به پروتئین را تامین کند، از جمه مهم ترین اسید آمینه های موجود در گوشت ماهی تزیپتوفان می باشد که پیش ساز سروتونین (هورمون شادی بخش) بوده و باعث بهبود خلق و خو در فرد می شود.

 

ماهی صبیتی

 

ماهی صبیتی یک ماهی گوشتخوار است و از انواع ماهیان و سخت پوستان، بی مهرگان تغذیه می کند. حداکثر طول این ماهی به 50 سانتی متر و اندزه معمول آن 20 سانتی متر می باشد. این ماهی دارای ارزش اقتصادی بالایی بوده و پرورش آن به طور وسیع در خلیج فارس انجام می شود. این ماهی بومي خليج فارس، اقيانوس هند و آب هاي ساحلي کشور هند است. زيستگاه اين گونه آب هاي لب شور و دريايي مناطق استوايي، آبهاي ساحلي کم عمق و آبهاي عميق است. ماهی صبیتی دارای فسفر و کلسیم بالایی بوده و دارای خواص زیادی می باشد. میزان زیادی سلنیوم در این گونه یافت می شود و این ماده از آنتی اکسیدان های بسیار قوی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن ، افزایش باروری و همچنین کاهش حملات قلبی می گردد. شما می توانید برای خرید ماهی تازه و فرآورده های جانبی از ماهی همچون خرید سوسیس ماهی به سایت زدبازار مراجعه کنید.

در اینجا با دیدن ویدئو زیر با طرز تهیه یک غذای جنوبی آشنا خواهید شد:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *