آبزیان, ماهی, وبلاگ

هر آنچه که باید درباره ی پرنده ماهی بدانید، اینجاست

ماهی پرنده یکی از جالب ترین انواع ماهی به دلیل توانایی آن در پرواز است و 40 گونه مختلف از انواع آن شناخته شده که می توانند در تمام اقیانوس های جهان یافت شوند. آن ها آب استوایی و نیمه استوایی اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و هند را ترجیح می دهند. این ماهی ها به خصوص در دریای کاراییب به وفور یافت می شوند؛ باربادوس به عنوان “سرزمین ماهی پرنده” در گذشته شناخته شده است. این ماهی اغلب توسط ماهیگیران شکار می شود اما خوشبختانه شمار آن ها در حیات وحش هنوز پایدار است و به عنوان گونه های در معرض خطر ذکر نشده است، این ها مقدمه ای بود تا در این بخش از زدبازار به بررسی این موجودات عجیب بپردازیم.

بیشتر بخوانید:

ماهی تازه یک غذای لذیذ به شمار می رود به همین دلیل شما می توانید برای تهیه آن بر روی لینک خرید ماهی تازه کلیک کنید.

واقعیات و حقایق جالب

اندازه این ماهی وابسته به گونه آن است و آن ها معمولا 7 تا 12 اینچ هستند. قسمت بالایی بدن ماهی به رنگ آبی مایل به خاکستری می باشد. شکم آن ها خاکستری – نقره ای است. ماهی دم چنگالی دارد. قسمت پایین دم بلندتر از قسمت بالایی می باشد.

باله های این موجود در حال پرواز می تواند به شکل بال باشد. بعضی از گونه ها بالچه لگنی بال مانند هستند و به نظر می رسند که دو جفت بال دارند. باله ها، وقتی شنا می کنند، بسته می شوند تا حرکت سریع تر در آب داشته باشند.

قبل از اینکه از بالای آب بیرون بیایند، با سرعت 37 مایل در ساعت به سمت سطح آب حرکت می کنند. زمانی که سرعت لازم انجام می شود، این ماهی از آب بیرون می پرد و بال هایش را باز می کند.

 

طرز تهیه انواع غذا با ماهی

خرید ماهی قزل آلا

 

ماهی پرنده

 

این ماهی می تواند به ارتفاع چهار فوت در هوا برسد و قبل از بازگشت به آب مسافت 655 فوت را طی کند.

همچنین ماهی های پرنده می توانند بدون استراحت مسافت های طولانی را طی کرده و این به این دلیل مهم است که فرار سریع از شکارچیان را تضمین می کند.

شکارچیان اصلی ماهی پرنده نیزه ماهی ها ، ماهی تن، اره ماهی، ماهی خال و انسان هستند.

این موجودات در گروه های بزرگی شنا می کنند، این ویژگی توسط ماهی گیران مورد استقبال قرار می گیرد که می توانند تعداد زیادی ماهی را زمانی که در یک گروه هستند، بگیرند.

این ماهی ها بسیار حساس هستند و به راحتی با نور جذب می شوند (ماهیگیران از نور برای هدایت ماهی پرنده به سمت کشتی هایشان استفاده می کنند). علی رغم این واقعیت، شکار ماهی های پرنده عمدتا در شب انجام می شود.

 

ماهی پرنده

واقعیت های جالب در مورد این ماهی

تغدیه ماهی پرنده پلانکتون، باکتری و دیگر موجودات دریایی کوچک می باشد. فصل جفتگیری ماهی در زمانی اتفاق می افتد که جریان های اقیانوسی ضعیف باشند. بسته به اقیانوس می تواند در طول بهار پاییز باشد.

ماهی های پرنده در گروه های بزرگ زندگی می کنند و تعداد آن ها می تواند در فصل جفت گیری از میلیون نفر بگذرد. ماده ها در نزدیکی سطح آب تعداد زیادی تخم می گذارند.

تخم ها معمولا به بقایای شناور متصل می شود. این موجود جوان سبیل هایی نزدیک دهان داشتخ و آن ها شبیه به گیاهان زیر آب هستند. این ظاهر، بقا را در طی چند روز اول زندگی تضمین می کند، زمانی که جوانان آسیب پذیرترین قشر هستند و متوسط طول عمر ماهی پرنده حدود 5 سال می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *