آبزیان, میگو

نحوه ی بسته بندی میگو (Shrimp packaging) و انواع آن

بسته بندی میگو – ميگو ها از خانواده سخت پوستان هستند و در دريا زندگي مي كنند و تنها برخي از گونه هاي آن در آب شيرين يافت مي شوند ميگو هاي خوراكي اب شور در ایران در دریاي عمان و خليج فارس زندگي مي كنند که به آن میگوی دریایی میگوییم اين ميگو به وسيله لنج – كشتي صيد شده و به ساحل حمل مي شود و در ساحل با توجه به اینکه عمل آوري شود و يا بصورت تازه مصرف شود به بازار مصرف انتقال می يابد و در انجا به بروش می رسد.

کارخانه ی فیله ی شمال واقع درگیلان، انزلی، شهرک صنعتی حسن رود، فعال در زمینه بسته بندی میگو و انواع آبزیان برای سفارشات داخلی و صادراتی شما، شماره ی تماس 09114552553  و یا 01344404093.

انواع میگو

میگوی پرورشی نوعی دیگر از میگو است كه در سواحل خليج فارس و درياي عمان با استفاده از اب دريا كه توسط كانال به سمت مزارع هدايت می شود پرورش داده می شود تفاوت ميگو ي پرورشي و دريايي عملا بر تفاوت گونه نژاد و در صيد و روش عرضه ميگو است.

 

چگونه تشخيص دهیم ميگو ها سالم و یا غير سالم هستند ؟

به دليل اینکه میگو اسيد هاي چرب غير اشباع دارند خيلي سريع خراب و فاسد مي شود و چون تمام اندام هاي گوارش ميگو در ناحيه سر قرار دارد . شروع مرحله فساد از ناحيه سر با قسمت بدن استبه همین دلیل با شروع مرحله فساد ،سر ميگو را جدا كرده و بدون سر به فروش مي رسند .

سپس پوست ميگو را جدا كرده و عضله تنها مي ماند باید توجه کنید که اين به معنای نيست كه هر ميگو يی بدون سر بسته بندي شده داراي ایراد می باشد بلکه ممكن است با توجه به بازار مصرف ميگو را سر كني و يا آن را پوست كني کرده و به فروش برسانند . پس ميگو می تواند با سر بوده و باید توجه کنید که سر آن سفت و محكم به بدن چسپيده باشد .

 

بسته بندی میگو

 

بسته بندی میگو

رنگ ميگو با توجه به گونه ، نژاد و محيط زندگي متفاوت می باشد ولي بعد از پخت تقريبا اکثر ميگو ها به رنگ صورتي مايل به قرمز در مي آيند و شدت اين رنگ نشانه سلامت ميگو می باشد. و اگر این رنگ صورتی بیشتر باشد یعنی کیفیت میگو بهتر است رنگ ميگو بايد يكنواخت باشد و لكه هاي سياه درشت در اندام آن وجود نداشته باشد ولی خال هاي ريزه پراكنده در سطح بدن مشکلی ندارد و طبيعي است .

ميگو ي تازه بوي بدي نمی دهد و فقط بوي خاص ميگو را دارد كه اصلا تند نيست ، ولي در صورت خراب شدن بوي شديد و تند آمونياك از آن استشمام مي شود . از نظر نوع پرورشي و دريايي آن هيچ فرقي ندارد. يعني ميگو ي دريايي كه از لب ساحل بلافاصله بعد از صيد به ف روش مي رسد بدون بو است. در مورد نگهداري ميگو، بايد گفت اگر ميگو را به صورت تازه از شهر هاي جنوبي خريداري مي نمائيد بايد در همان محل فقط سر را جدا كرده و با پوست فريز كنيد. اگر ميگو به صورت بسته بندي شده و منجمد خريداري مي شود بايد به تاريخ توليد و انقضا و كد بهداشتي جعبه دقت شود .

سپس آنرا در فريزر خانگي و حدود ۱۸- درجه سانتي گراد نگهداري كرد، بسته بندي بايد به صورتي باشد كه مجبور به دو بار فريز كردن ميگو نشويد براي اين كار مي توان وقتي ميگو خريداري شد بيش از حالت انجماد خارج شود بايد سر ميگو را جدا كرد و آنرا در پلاستيك به اندازه مصرف هر وعده قرار داد و البته فوري آنرا داخل يك جعبه و درون فريزر گذاشت. توجه داشته باشید ميگو ي را كه پوست آن كنده شده به مدت زياد نمي توان در فريزر نگه داشت ، مگر در شرايط خاص و بسته بندي خاص كه حتي در آن صورت هم مدت نگهداري طولاني نيست .

 

 ارزش غذايي ميگو :

گوشت گوسفند ، گوساله ، مرغ، ماهي و ميگو جزو غذاها با پروتيين بالا محسوب مي شوند كه معمولا نياز پروتييني بدن بايد توسط آنها تامين شود . همچنين ميزان كلسترول در ۱۰۰ گرم ميگو حدود دو سوم ميزان كلسترول در يك تخم مرغ ۵۰ گرمي است يعني در وزن مساوي ميزان كلسترول ميگو يك سوم كلسترول تخم مرغ است. با اين تفاوت كه در ميگو ميزان اسيد چرب اشباع كه براي سلامتي مضر است صفر است كه مي تواند به كاهش كلسترول خون كمك كند .

بر اساس تحقيقاتي كه در دانشگاه راكفلر آمريكا صورت گرفته و به تاييد انجمن متخصصان قلب آمريكا رسيده و در مجله نظام پزشكي ايران نيز به ثبت رسيده است كلسترول موجود در ميگو باعث افزايش كلسترول خون نمي شود و اصولا آن چه كه علت اصلي افزايش كلسترول خون است اسيد هاي چرب اشباع به شمار مي روند. ميگو مقدار قابل توجهي املاح ضروري به خصوص فسفر و آهن دارد كه به ويژه براي كودكان در حال رشد و زنان باردار بسيار مفيد است .

نكته قابل توجه ديگر اينكه در غذا هاي دريا به دليل كمتر بودن بافت پيوندي به نسبت ساير غذا هاي گوشتي آنها نرمتر بوده و اين واقعيت به خصوص پس از پخت مشخص مي شود به همين دليل غذا هاي دريايي و از جمله ميگو براي افراد مسن كه بدليل وضعيت دهان و دندان كمتر به جويدن و هضم غذا هستند بسيار مفيد است . شما می توانید با خرید میگو و استفاده از آن در رژیم غذایی هفتگی خود از خواص منحصر به فرد این غذای دریایی بهره مند شوید.

 

کارخانه ی فیله ی شمال واقع درگیلان، انزلی، شهرک صنعتی حسن رود، فعال در زمینه بسته بندی میگو و انواع آبزیان برای سفارشات داخلی و صادراتی شما، شماره ی تماس 09114552553  و یا 01344404093.

 

فرآوری میگو PUD

میگو PUD یا بدون پوست و دم

در ابتدا میگو ها تحویل گرفته و شستشو می شوند میگو سر کنی شده سپس توسط دستگاه سورتر سایز بندی می گردد و پس از شستشوی مجدد بر اساس نوع، بسته بندی می گردد. در اینگونه عمل آوری در صورتی که میگو در جعبه های 1 یا 2 کیلوئی بسته بندی شود مانند عمل آوری میگو بدون سر پس از سایز بندی و پوست گیری و صف چینی در جعبه آب سر همراه با کلر به جعبه اضافه می شود تا میگو کاملا غرقاب گردد و سپس به قسمت انجماد وپس از آن به  قسمت بسته بندی نهای ودر آخر به نگهداری منتقل می گردد. اینگونه عمل آوری را نیز می توان در بسته بندی 200 گرمی ، 400 گرمی بصورت وکیوم پک نیز بسته بندی نموده که نیاز به آب ….. و غرقاب کردن میگو نمی باشد. سایز بندی این روش بر اساس شمارش در پوند می باشد.درجه نگهداری و انجماد نیز 20- و40- می باشد.

بسته بندی میگو – فرآوری میگو با سر

پس از رسیدن میگو به قسمت تحویل گیری ،میگو با آب سرد بهداشتی شستشو داده می شود سپس وارد سالن عمل آوری می گردد و در صورتیکه مازاد بر ظرفیت سالن عمل آوری باشد یخ گیری می شود و در ظرف مخصوص نگهداری می شود تا نوبت ورود به سالت آن فراهم گردد.

میگو در حوضچه سورتر همراه با آب سرد و یخ قرار می گیرد و پس از عبور از روی نوار تفکیک ضایعات ، موارد غیر از میگو سالم جداسازی می شود و میگو سالم و با کیفیت 100% از خروجی ها سورتر سایز بندی شده و خارج می گردد معمولا سایزها بدین صورت می باشد ، 20-10 / 30-20 / 60-40 / 80-60 / 100-80 / 120-100 پس از سایز بندی میگو در محلول آب و یخ و مواد نگهدارنده قرار می گیرد و سپس به میز بسته بندی جعبه منتقل شده و در آنجا بر حسب نیاز در جعبه های 1 یا 2 کیلوئی صف چینی می شود و در نهایت به قسمت توزین برده شده و بر اساس وزن مورد نیاز وزن  تنظیم می گردد و سپس  داخل هر جعبه میگو که تمامی اطلاعات مربوطه روی آن نوشته شده  قرار گرفته و به قسمت انجماد (پلیت فریزر یا تونل انجماد) منتقل شده و در قسمت مربوطه قرار می گیرد.

پس از انجماد که معمولآ بین 4الی 6 ساعت می باشد میگو بسته بندی شده از قسمت انجماد خارج شده و هر 6 جعبه در یک کارتن قرار گرفته و تسمه کش می شود و به سرد خانه نگهداری منتقل می گردد. لازم به توضیح است تمامی موارد فوق زیر نظر و تحت کنترل سازمان دامپزشکی کشور و متخصصین مربوطه و تیم HACCP بدقت انجام می گردد. درجه انجماد محصول 40- و درجه نگهداری محصول 20- می باشد واحد شمارش میگو با سر تعداد در کیلو می باشد. شما می توانید برای خواندن مطالب بیشتر درباره ی نحوه ی گوشت های بسته بندی شده در بازار به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

 

فرآوری میگو بدون سر

تمامی مراحل شستشو و تحویل گیری در مورد این میگو نیز انجام می گردد با این تفاوت که یک مرحله سر کنی اضافه دارد و پس از عبور از نوار تفکیک دستگاه سورتر و جداسازی ضایعات و موارد غیر از میگو سالم، میگو از دریچه ها ی سورتر خارج می گردد. سایز بندی میگو بدون سر بصورت  15/11   20/16   25/21   30/26 31/35  40 /36  41/50  51/60   61/70   71/80  80/100 می باشد.

مرحله غوطه در موارد نگهدارنده میگو بدون سر وجود ندارد ولی پس از صف چین کردن و توزین میگو  از آب سرد همراه با کلر استفاده می گردد و جعبه میگو کاملا از این آب پرشده تا میگو کاملا زیر آب غرق گردد و جعبه میگو پس از سر گذاری به قسمت انجماد برده می شود و پس از انجماد همانند میگو با سر در کارتن قرار گرفته و به نگهداری منتقل می گردد. درجه انجماد 40- و درجه نگهداری 20- می باشد.شماره میگو بدون سر بر اساس تعداد در یک پوند می باشد. برای آشنا شدن با نحوه ی بسته بندی گوشت و مرغ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

کارخانه ی فیله ی شمال واقع درگیلان، انزلی، شهرک صنعتی حسن رود، فعال در زمینه بسته بندی میگو و انواع آبزیان برای سفارشات داخلی و صادراتی شما، شماره ی تماس 09114552553  و یا 01344404093.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *