ماهی, وبلاگ

مزایای بسیار خوب کالباس ماهی و محتویات آن

ماهی دارای اسیدهای چرب ضروری ، امگا۳ فراوان و فسفر ، ید ، کلسیم که سبب بهبود عملکرد قلب، بهبود حافظه، تقویت چشم و افزایش هوش کودکان می شود. برای تهیه کالباس ماهی از بهترین و تازه ترین فیله خالص ماهی استفاده می شود که توسط ماشین های سردخانه دار به محل تولید حمل می شوند.

 

فرایند تولید و خرید کالباس ماهی

برای تولید کالباس ماهی ابتدا تمامی استخوان های ماهی و بقیه موارد غیر قابل استفاده توسط دستگاه های پیشرفته به صورت کاملا اتوماتیک از گوشت آن جدا می شود. و در مرحله بعدی فیله یا گوشت جدا شده توسط دستگاه های بروز به شکل چرخ شده تبدیل می شود. در مرحله بعدی فیله چرخ شده با نشاسته ، شیر خشک و ادویه های طبیعی روغن آفتابگردان (بدون تراریخته) مخلوط می شوند.

 

کالباس ماهی

 

خمیر آماده شده در پوشش های پلی آمیدی یا روکش طبیعی پر شده و فرآیند پخت روی آن ها انجام می شود و پس از آن ۴۸ ساعت در سردخانه می مانند تا واحد کنترل کیفی آزمایش های مربوطه را به طور کامل انجام دهد و در صورت تایید بسته بندی و توسط ماشین های یخچال دار توزیع و به فروش می رسد. کالباس ماهی زیگزاگ دارای قارچ و پنیر در سطح میانی محصول بوده که باعث عطر و طعم خاص و بی نظیر آن شده است. کالباس ماهی محصولی سرشار از پروتئین و امگا ۳ می باشد که می تواند یک میان وعده بسیار عالی برای کودکان و یک غذای سالم و لذیذ برای اعضای خانواده در تمامی وعده های غذایی به ویژه صبحانه باشد.

 

استفاده از فرآورده های جانبی از آبزیان همچون سوسیس کالباس ماهی می تواند جبران کم مصرف کردن ماهی به صورت تازه برای تمامی افراد باشد تا از این طریق ویتامین، اسیدهای چرب ضروری، امگا3 و… را دریافت کنند. برای خرید آنلاین سوسیس ماهی و کالباس ماهی به سایت زد بازار مراجعه کنید. برای این کار کافیست روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *