آبزیان, ماهی, وبلاگ

ماده غذایی مفید که صد در صد در بهبود بیماری میگرن موثر است

میگرن مانند یک مهمان ناخوانده می ماند که دقیقاً در بدترین شرایط به سراغ شما می آید. خلاص شدن از درد میگرن کار راحتی نیست. اگر شما هم اغلب با سردرد مواجه هستید ، حتما می دانید که میگرن چقدر طاقت فرسا می باشد ، پس حتما برای مواجهه با این مشکل از داروهایی استفاده می کنید و می توانید با تمریناتی درد خود را کاهش دهید.

اما این داروها معمولا موقتی عمل می کنند و دوباره سردرد شما بر می گردد. در این قسمت از سلامت نمناک و در ادامه مطالب مربوط به سردردهای میگرنی و درمان میگرن قصد داریم غذاهای مفید برای میگرن را به شما معرفی کنیم که در طولانی مدت می تواند میگرن را از بین ببرد. در واقع بهترین کار برای کاهش درد در میگرن این است که رژیم غذایی خود را تغییر دهید. همچنین از غذا هایی که باعث بدتر شدن آن می شود ، دوری و اجتناب کنید.

غذاهای مفید برای میگرن

ماهی در درمان میگرن موثر است

نتایج تحقیقات بسیار زیادی نشان داده است، مصرف انواع ماهی های دریایی و پرورشی تاثیر مثبتی بر سیستم بدن داشته و دردهای گوناگون از جمله میگرن را تسکین می بخشد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فودکانسیومر ، افرادی که از میگرن رنج می برند باید در برنامه غذایی خود از ماهی های دریایی استفاده کنند و از خرید ماهی قزل آلا ،ساردین، ماهی آزاد غافل نشوند. چون اسیدهای چرب امگا 3 در این گونه از ماهی ها به مقدار زیاد وجود دارد که می توانند میزان تولید موادی که باعث جریان های تورم و در پی آن احساسات درد می شوند را کاهش دهند.

سالمون مفید برای افراد میگرنی :

ماهی سالمون سرشار از اسید چرب امگا 3 و ویتامین ب 2 می باشد و مصرف ماهی سالمون از بروز مشکلاتی مثل سردرد جلوگیری می کند و همچنین با میگرن نیز مبارزه خواهد کرد. در هنگام خرید ماهی تازه و با کیفیت قطعا باید به ویژگی های ظاهری ماهی و نکاتی در تشخیص تازگی آن نوجه کنید.

 

غذاهای مفید برای میگرن

تحقیقات نشان داده است مصرف ماهی برای انواع دردها و تورم ها مفید است اما به تازگی تاثیر مثبت ان بر سردردهای میگرنی مشخص شده است. همانطور که می دانید در بیماری میگرن انقباض و گرفتگی رگ های مغزی رخ می دهد و مصرف ماهی با باز کردن و آزاد سازی این رگ ها می تواند به تسکین درد کمک کند. فرآورده های نیز وجود دارند که باید از آنها اجتناب کرد، چون تحقیقات حاکی از آن است که 20 درصد بیمارانی که از میگرن رنج می برند به یک یا چند مورد از فرآورده های غذایی مانند کالباس ها، اغذیه دود داده، سوسیس ها و ساردل ها نوعی سوسیس، شیرین کننده های مصنوعی،شکلات، پنیر سفت و مرکبات حساسیت دارند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *