آشپزی, ماهی, میگو, وبلاگ

ماهی قباد و ویژگی های آن

ماهی قباد از خانواده تن ماهیان می باشد و مانند ماهیان این خانواده دارای بدنی دوکی شکل است. از نظر ظاهری ماهی قباد و ماهی شیر بسیار شبیه به هم هستند فرق این دو ماهی را می توان از رنگ بدن آن ها تشخیص داد، که ماهی شیر روشن تر از ماهی قباد است و ماهی شیر دارای بدنی کشیده تر نسبت به ماهی قباد است. در ادامه با خواص ماهی قباد بیشتر آشنا می شویم.

تغذیه این ماهی از ماهیان کوچکتر مانند ماهی ساردین و خرچنگ ها می باشد. پراکنش آن در اقیانوس آرام، هند، آسیا، ایران، کویت و امارات می باشد.

 

محل زندگی:

 ماهی قباد عموما در آب های کم عمق از قبیل خلیج فارس شنا می کند. این ماهی در اقیانوس هند، اقیانوس آرام و آسیا نیز یافت می شود. بنابراین شما این ماهی را می توانید در کشورهایی مانند ایران، بحرین، امارات و کویت مشاهده کنید. می توان گفت این ماهی جزء ماهیان دریایی جنوب است، که در عمق ۱۵ الی ۲۰۰ متر زندگی می کنند. جالب است بدانید که عمق محدوده اصلی زیستگاه این ماهی ۲۰ تا ۹۰ متر می باشد.

نحوه صید و پخت :

ماهی قباد عموما از ماهیان کوچک تر از قبیل ساردین ماهیان و خرچنگ تغذیه می کند. این ماهی دارای گوشتی سفید و نرم می باشد. بنابراین با هر روشی می توانید این ماهی را پخت کنید. طرز پخت این ماهی می تواند به صورت های سرخ کردنی، کبابی و شکم پر باشد. ماهی قباد یک ماهی کم کالری محسوب می شود. همچنین این ماهی از ارزش تجاری و شیلاتی بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد. نحوه صید این ماهی با کمک قلاب، تور ترال میان آبی، تله هایی از جنس بامبو، پورسین و ترولینگ انجام می شود. جالب است بدانید که صید این ماهی یک صید ورزشی به حساب می آید.

خواص ماهی قباد

خواص ماهی قباد

از جمله خواص ماهی قباد وجود اسیدهای چرب غیر اشباع و پروتئین است و از جهت اینکه طعم بسیار لذیذی دارد از ماهیان محبوب جنوب کشور است. اسید چرب امگا3 از جمله مواد ضروری بدن است که کمبود آن در بدن مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد می کند. امگا3 در رشد و عملکرد مناسب سیستم عصبی نقش دارد و از بروز بیماری قلبی جلوگیری می کند.

برای صید این ماهی همه شناورها از شناورهای سبک تا سنگین می توانند استفاده شوند. ماهی قباد بوسيله انواع مختلفي از ادوات صيد به خصوص تور صید می شود. ماهی قباد بوسیله صید ضمنی و یا صید غیر هدف نیز صید می شود و به همین دلیل است که این ماهی در اکثر فصول سال به خصوص در فصل زمستان در بازار ماهی جنوب به وفور یافت می شود. همیشه به دنبال خرید ماهی تازه و استفاده آن به صورت فریز نشده باشید زیرا قطعا در این صورت تمام مواد مغذی ماهی را دریافت خواهید کرد.

 

 روش های پاکسازی ماهی قباد:

به چند روش می توان ماهی قباد را پاک کرد. یک روش پاک کردن این است که شکم ماهی را برش دهید و قسمت های روده و اضافی داخل شکم را دور بریزید. پولک و دم ماهی را هم می توانید قطع کنید اما تیغ و سر آن را باقی بگذارید. روش دیگر پاکسازی ماهی فیله کردن آن است. در این روش شکم ماهی برش داده می شود و محتویات داخل شکم آن خارج خواهد شد. سر و دم ماهی را باید جدا کرد. سپس ماهی از سر تا دم نصف می شود و پوست و استخوان وسط آن از ماهی جدا خواهد شد.

یک روش پاکسازی ماهی قطعه قطعه کردن است. در این روش بعد از پاکسازی شکم ماهی سر و دم آن بریده می شود. سپس ماهی را به قسمت های مساوی تقسیم خواهند کرد. استیک کردن یک روش دیگر پاکسازی ماهی است. در این روش شکم ماهی خالی می شود و سر و دم ماهی بریده خواهد شد. سپس در آخر ماهی را به صورت عرضی برش می دهند.

تیغ و فلس ماهی قباد بسیار کم است و گوشت آن تقریباً صورتی رنگ است و اگر می خواهید یک ماهی گوشتی و کم استخوان مصرف کنید ماهی قباد و ماهی شیر گزینه های بسیار مناسبی هستند. ماهی قباد را به شکل های مختلفی مانند سرخ کردنی،ماهی شکم پر، سبزی پلو با ماهی، کبابی، و دام و تهیه کنسرو می توانید مصرف کنید. برای خرید ماهی تازه به نکاتی در ویژگی های ظاهری ماهی حتما دقت فرمایید تا ماهی تازه و با کیفیت خریداری کنید.

 

ارزش غذایی ماهی قباد:

کالری 22/6 % ، چربی 12 % ، سدیم 4 % ، پتاسیم 0 % ، قند 0 %، پروتئین 16 % ، کلسیم 2 % ، آهن 6 % ، کلسترول 16 %.

 

شما می توانید برای خواندن مطالب بیشتر در مورد آبزیان به سایت زد بازار مراجعه کنید و از انواع مقالات در رابطه با آبزیان استفاده کنید. برای این کار کافیست روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *