آبزیان, ماهی, وبلاگ

آبزیان – خبرگزاری مهر می گوید از افزایش صادرات آبزیان تا افزایش 10 هزار تنی آبزیان در سنندج

صادرات و ثبت شرکت‌های جدید صادر کننده آبزیان و فرآورده‌های شیلاتی ایران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا که موجب بروز مشکلاتی برای صادرات فرآورده‌های شیلاتی شده بود، با تلاش‌های مجدانه سازمان دامپزشکی، ایران دوباره موفق به اخذ مجوز صادرات آبزیان و فرآورده‌های شیلاتی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد. در حال حاضر امکان ثبت و صادرات شرکت‌های جدید ایرانی دارای شرایط مورد تأیید این سازمان و کد EC به اتحادیه اروپا فراهم شده است. شرکت فیله شمال با دارا بودن مجوزهای لازم در این زمینه از جمله شرکت هایی است که آمادگی سفارشات صادراتی شما از انواع آبزیان را دارا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 09114552553 تماس حاصل فرماید.

 

بندرعباس – سرپرست شیلات هرمزگان از صادرات بالغ بر ۷۰ هزار تن انواع آبزیان به ارزش گمرکی ۱۳۰ میلیون دلار در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول دریایی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سهم ۲۵ درصدی شیلات هرمزگان از تولیدات شیلاتی کشور گفت: خوشبختانه با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلات و موانع تولید و صادرات به دلیل تحریم‌ها و دشمنی‌ها، شیلات هرمزگان با همکاری بخش خصوصی توانسته صادرات قابل توجه‌ای با ۲۱ درصد افزایش در تناژ صادرات نسبت به سال گذشته داشته باشد. وی با بیان اینکه در استان هرمزگان ۸۳ واحد شیلاتی در زمینه‌های عمل آوری، فرآوری، تولید کنسرو و پودر ماهی مشغول به فعالیت هستند، افزود: این مجموعه با اشتغال بالغ بر ۳ هزار و ۱۶۰ نفر توانسته این میزان از صادرات و ارز آوری را به استان تخصیص دهند.
سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان وزن خالص صادرات آبزیان را بالغ بر ۷۰ هزار تن خواند و تصریح کرد: یال اسبی، میگوی پرورشی، ماهی مرکب، ماهی خشک و سایر آبزیان را عمده آبزیان صادراتی استان هرمزگان را تشکیل می‌دهند. وی تاکید کرد: صادرات آبزیان استان هرمزگان بیشتر شامل میگوی پرورشی، ماهیان حرام گوشت بوده که از همین حیث بسیار قابل توجه است چرا که از همه آبزیان صید شده حداکثر بهره برداری صورت می‌گیرد که این خود گام مفید و مهمی در توسعه صادرات غیر نفتی کشور است.

 

پرورش آبزیان

 

سنندج – مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: طی سال گذشته بیش از ۱۰ هزار تن از انواع آبزیان در این استان پرورش و به بازار مصرف عرضه شده است.

حمید حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در سال ۹۸ بیش از ۱۰ هزار تن انواع آبزیان، شامل چهار هزار و ۱۰۰ تن ماهی قزل آلا، پنج هزار و ۹۳۰ تن انواع ماهیان گرمابی و بومی از منابع آبی استان اعم از دریاچه‌های پشت سدها، آب بندها و رودخانه‌ها صید و روانه بازار شد.
وی افزود: همچنین بیش از سه هزار و ۸۱۵ هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا و هزار و ۳۴۰ هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در مراکز تکثیر و پرورش استان تولید شده است.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: این تولیدات از بیش از ۲۳۵ واحد تولیدی در استان صورت گرفته و با توجه به برنامه‌های در دست اقدام در صورت همکاری و مساعدت ادارات و سازمان‌های ذیربط در میان مدت می‌توان چهار هزار تن به تولید مذکور اضافه و زمینه اشتغال حدود ۸۰۰ نفر را فراهم ساخت. حسن پور یادآور شد: همچنین از دیگر برنامه‌های شیلات، توسعه پرورش سایر آبزیان است که به دلیل عدم تخصیص آب، جلوگیری از رهاسازی آبزیان در اکثر سدها، کاهش اعتبارات تملکی و عدم همکاری مناسب برخی سازمان‌ها نتوانسته‌ایم آنگونه که باید این صنعت را توسعه دهیم.
وی بیان کرد: امیدواریم با وجود منابع آب فراوان و استعدادهای بالقوه توسعه شیلات بتوانیم با تعامل بیشتر با ادارات و پیگیری مجدانه به برنامه‌های توسعه شیلات دست یابیم. شما می توانید برای خرید ماهی به صورت کلی و جزئی به سایت زدبازار مراجعه نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *