آبزیان, وبلاگ

آشنایی با موجودات عجیب در دریاها

هیچ چیز نمی تواند یک روز هیجان انگیز در سواحل را، به یک روز کسل کننده تبدیل کند، زیرا در هر لحظه ممکن است با چیزی که در آب پنهان شده، درگیر شوید، بنابراین همیشه برای کمک کردن آماده شوید. در اینجا با موجودات عجیب در دریا و اقیانوس ها آشنا خواهیم شد. هر نوع جانور دریایی می تواند شما را نیش بزند، اما روش های مختلفی برای درمان زخم های آن ها وجود دارد که در درجه اول به شدت آسیبی که به شما زده است بستگی دارد. ما می خواهیم که شما همیشه آماده باشید تا بتوانید از وقت خود در زیر آفتاب بدون استرس لذت ببرید!

به همین دلیل لیستی از جانوران را مرور می کنیم که می توانند شما را به همراه دستورالعمل هایی که در صورت وقوع چه کارهایی باید انجام دهید، جمع آوری کنید.

پیشنهاد منحصر به فرد وب سایت زد بازار

همانطور که می دانید غذاهای دریایی، مخصوصا ماهی فواید بسیار زیادی برای بدن انسان دارد در نتیجه شما می توانید با کلیک بر روی لینک خرید ماهی تازه از سالم ترین مواد غذاییدر جهان استفاده کنید. لازم به ذکر است بدانید ما در وب سایت زد بازار انواع طرز تهیه غذا با ماهی را برای شما تهیه کرده و در وب سایت قرار داده ایم تا شما بتوانید با استفاده از این دستور پخت ها بهترین غذارا درست کرده و از میل کردن آن لذت ببرید.

 

موجودات عجیب

1.مرد جنگ پرتغالی

مرد جنگ پرتغال موجودی پیچیده می باشد که در اقیانوس های اطلس، هند و اقیانوس آرام یافت می شود. در حقیقت موجودی مجرد نیست، بلکه می توان گفت که یک “ارگانیسم استعماری” است که از حیوانات و پولیپ های مختلفی تشکیل شده است که هیچ کدام به تنهایی نمی توانند زنده بمانند.

این موجود از طریق شاخک های خود سمی را به قربانیان خود تزریق کرده و قربانی از درد قفسه سینه، ایجاد مشکل در تنفس، سرنوشتش به مرگ می انجامد.

 

موجودات عجیب

 

زیستگاه: اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و اقیانوس آرام

درمان: با گذشت سال ها، بسیاری از داروهای خانگی وجود داشته اند که افراد برای درمان نیش موجوداتی همچون این، از الکل، آب دریا و کرم اصلاح کننده، جوش شیرین استفاده می کردند.

با این حال، یک مطالعه جدید ادعا می کند که استفاده از گرما و سرکه بر روی زخم بهترین گزینه است.

2. چتر دریایی

بر خلاف موجود قبلی، چتر دریایی ارگانیسم مفرد است. این حیوانات دریایی معمولاً در اقیانوس شنا کرده، اما بعضی از آن ها توسط ساقه ها لنگر انداخته شده اند. شاخک های آن ها دارای سلول های سمی میکروسکوپی هستند که برای گرفتن طعمه یا به عنوان دفاع از خود استفاده می شوند.

به طور معمول، نیش باعث درد و قرمزی می شود. در موارد جدی تر، نیش آن ها می تواند باعث بیماری های جدی و حتی مرگ شود.

 

موجودات عجیب

 

زیستگاه: در سراسر جهان، از آب های سطحی تا اعماق اقیانوس

درمان: از زمان های گذشته ادرار یک روش درمانی رایج برای این نیش ها است. مشابه نحوه برخورد با نیش مرد جنگ پرتغالی، سرکه و گرما بهترین گزینه های درمانی می باشند.

شما باید در ابتدا در مواجه با نیش این موجود مطمئن شوید که هر شاخک را با موچین از محل آسیب جدا کرده اید. همچنین سعی کنید چتر دریایی را نیز شناسایی کنید.

چتر دریایی شیر گاو، چتر دریایی گزنه دریایی و چتر دریایی جعبه می تواند صدمات جدی را با نیش خود وارد کنند، بنابراین سعی کنید هر چه سریع تر به درمان های پزشکی بپردازید.

 

موجودات عجیب

3. شقایق دریایی

با وجود به نظر رسیدن گیاهان، شقایق های دریایی در واقع حیواناتی هستند که با داشتن سلول های حاوی سم سلولی، از طریق انفجار سلولی، سموم و ترکیبی از سموم و نوروتوکسین ها را به قربانیان خود تزریق می کنند.

به طور معمول، شقایق های دریایی به انسان حمله نمی کنند اما در موارد کمی اتفاق افتاده است که انسان نیز توسط شقایق های دریایی که در ساحل شسته شده اند، گیر افتاده است. در موارد جدی، زهر می تواند باعث مرگ انسان شود.

 

موجودات عجیب

 

زیستگاه: اقیانوس هند و اقیانوس آرام

درمان: درمان زخم بستگی به این داشته که چه نوع شقایق دریایی شما را درگیر کرده است، تعداد سموم تزریق شده و نحوه واکنش فرد به آن بستگی دارد.

به طور کلی، زهر در ناحیه ستون فقرات نیاز به خارج شدن دارند که با آب دریا قابل درمان است. زخم نیز باید تمیز شود. مشابه زخم های چتر دریایی، سرکه می تواند درد را درمان کند. برای کاهش درد ممکن است به آنتی بیوتیک های موضعی و مسکن ها نیاز باشد.

 

موجودات عجیب

4. استینگری

Stingrays نوعی پرتوهای دریایی است که به کوسه ها نزدیک است. آن ها معمولاً به انسان حمله نمی کنند، اما می توانند وقتی تحریک شوند، مانند آن ها گام بردارند. بر خلاف موجوداتی که قبلاً گفته شد، آنها به جای شاخک ها با تیغ نخاعی حمله می کنند.

آن ها به طور عادی برای انسان کشنده نخواهند بود، اما موارد معدودی گزارش شده است که مهمترین آنها مرگ استیوای ایروین، محافظه کار و شخصیت تلویزیونی استرالیا در سال 2016 است.

 

موجودات عجیب

 

زیستگاه: در سراسر جهان، به ویژه در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری

درمان: به طور معمول، نیش استیگرای در صورت لمس یک منطقه حیاتی بدن کشنده است. در مواردی ، ممکن است عمل جراحی برای برداشتن میله حیوان یا “استینگر” که در حین حمله با استفاده از موچین جدا می شود، لازم باشد.

منطقه را تمیز کنید اما آن را نبندید و آن را با بخیه نپوشانید. برای جلوگیری از خونریزی می توان از فشار استفاده کرده و آنتی بیوتیک ها می توانند به درمان درد و عفونت کمک کنند.

5- خارپشت دریایی

جوجه های دریایی حیواناتی هستند که با شکارچیان زیادی مانند موج های دریایی، مارماهی گرگ و حتی ستاره های دریایی روبرو می شوند.

بنابراین معقول است که آن ها از سنبله های خود برای محافظت استفاده می کنند. در حال حاضر در سراسر جهان، برخی از آن ها همچنین سمومی تولید می کنند بویژه آن هایی که در مناطق گرمسیری هستند، مانند جوجه های دریایی.

 

موجودات عجیب

 

زیستگاه: در سراسر جهان، به ویژه در کنار دریا

درمان: جوجه های دریایی قادر هستند قربانیان خود را بدون زهر سوراخ کنند و نیش آن ها بسته به نوع آن از نظر شدت متفاوت است. سنبله ها را با موچین بردارید یا ناحیه را با تیغ جدا کنید. مشابه موارد فوق، می توان از سرکه برای درمان درد و همچنین آنتی بیوتیک ها استفاده کنید.

6. شیر ماهی

شیر ماهی با نام های زیادی مانند “گورفریش” یا “بوقلمون” شناخته شده و به دلیل اشعه متمایز سمی از باله شناخته شده است.

سم آن ها برای انسان خطرناک بوده و باعث تب، استفراغ، سوزش قلب، نارسایی قلبی و حتی مرگ می شود. اگرچه به ندرت برای بزرگسالان کشنده است، به ویژه برای کودکان، سالمندان، مبتلایان به سیستم ایمنی ضعیف و افرادی که آلرژی به سم دارند خطرناک است.

 

موجودات عجیب

 

زیستگاه: اقیانوس اطلس ، دریای کارائیب و دریای مدیترانه

درمان: به طور معمول، ناحیه آسیب دیده باید به سرعت در آب گرم غوطه ور شسته شود که پروتئین های موجود در سم را تجزیه می کند، درد و علائم را کاهش می دهد. استفاده از آب گرم می تواند خطر سوختن قربانی را به همراه داشته باشد. لذا با نهایت دقت و مراقبت باید این کار انجام شود.

7. مرجان های آتش

با وجود این نام، مرجان آتش حتی مرجان های واقعی نیستند، آن ها حیواناتی هستند که از نزدیک با چتر دریایی در ارتباط هستند. در واقع برقراری ارتباط با مرجان های آتش برای غواصان کاملاً معمول است.

در صورت تماس، قربانی احساس درد سوزش ناشی از ترشحات سمی می کند. در موارد نادر، زهر می تواند باعث سمیت سیستمیک شود.

 

موجودات عجیب

 

زیستگاه: اقیانوس های هند، اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس و همچنین دریای کارائیب

درمان: آب شور معمولاً برای تمیز کردن زخم ناشی از زهر مرجان های آتش استفاده می شود. همچنین از سرکه برای درمان سم می توان استفاده کرد. از بین بردن ترشحات، استفاده از موچین یا نوار، داشتن زخم با الکل یا اسید در برخورد با این مشکل بسیار مهم است.

از کرم هیدروکورتیزون نیز می توان برای درمان هرگونه خارش استفاده کرد. اگر قربانی دارای حساسیت نسبت به زهر یا شرایط شدید دیگری است، می توانید از خدمات پزشکی بیشتر کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *