آموزش روانشناسی, ثروت

بیش از 15 تفاوت ثروتمندان با افراد معمولی

تفاوت های اصلی ثروتمندان و افراد معمولی

طرز فکر ثروتمندان – شاید از میان تمام واژه های یکی از کلیدی ترین و قدرتمند ترین کلمات واژه تفاوت است. کافیست هر فردی توانایی ایجاد تفاوت های معنی دار و مثبت بین خود و هم رده هایش را ایجاد کند در آن صورت می تواند به شدت موفق باشد.

«تفاوت» رمز یا کلید اصلی برای خاص بودن و موفق شدن می باشد. به دلیل اهمیت این موضوع در این مقاله می خواهیم به تفاوت فکری ثروتمندان با دیگران بپردازیم.

خب میخواهیم برای درک بهتر واژه تفاوت مثالی را بیان کنم:

مدت ها قبل برای دیدن دوستی در حال رفتن به بیمارستان بودم در مسیر که می رفتم به اولین گل فروشی که رسیدم داخل رفتم تا دسته گلی تهیه کنم در هنگامی که گل فروش، مشغول آماده کردن گل برای من بود به من گفت: اگر تمایل داشته باشید می توانیم اسم و تلفن شما را در دفتر یادداشت وارد کنیم تا روز ازدواج و تاریخ تولد همسرتان را به شما یادآور شویم و یک روز قبل با شما تماس بگیریم من هم موافقت کردم. برایم دیدن یک سر رسید مخصوص پر از اسامی کمی باور نکردنی بود.

از او سوال کردم این کار چه سود و منفعتش برای شما چیست؟ او گفت: من با افراد مختلف تماس می گیرم و می گویم فردا روز تولد همسرتان است اگر مایلید یک ساعت به من اعلام کنید تا بی معطلی دسته گلی را برای شما آماده کنم،

اکثر افرادی که با آن ها تماس برقرار می کنم موافقت می کنند. او ادامه داد: من بابت یک تماس شاید صد تومان هزینه کنم اما از هر سه تماس حداقل ۲۰ هزار تومان در آمد زایی می کنم.

این فروشنده با همین کار خلاقانه بین خود و هم صنفی هایش تمایز ایجاد نموده و درآمد خوبی از همین طریق به دست می آورد.

۱- طرز تفکر بسیاری از افراد اینگونه است که پول چرک کف دست و یا ریشه همه بدبختی هاست درحالی که از نظر ثروتمندان فقر ریشه تمامی بدی هاست.

۲- بیشتر انسان ها عمل توجه به خود را بد می دانند، درحالی که از نگاه ثروتمندان توجه به خود نوعی پرهیزکاری محسوب می شود.

اکثر انسان ها می خواهند بدون تفکر و تنها از طریق احساسات و هیجانات خود به پول دست یابند، درحالی که از نظر ثروتمندان بهترین راه رسیدن به پول منطقی و عاقلانه فکر کردن است.

۴- اکثر انسان ها تصور می کنند راه ثروتمند شدن از مسیر تحصیلات رسمی و آکادمیک می گذرد، پس اگر تحصیلات دانشگاهی نداشته باشیم هیچ گاه به ثروت نمی رسیم.

درحالی که از نظر ثروتمندان برای ثروتمند شدن نیاز قطعی به تحصیلات نیست بلکه باید در دانش یا مهارت خاصی استاد بود.

۵- بسیاری از افراد مدام در حال افسوس خوردن فرصت های گذشته هستند و مدام در همان جایی که ایستاده آمد خواهند ماند، درحالی که ازنظر ثروتمندان آینده را باید دید، گذشته ها گذشته است.

مطالب مفید برای شما: راهکارهای بسیار مفید برای تقویت بهبود فردی کدام است؟

 

 

طرز فکر ثروتمندان

 

۶- اکثر آدم ها تصور می کنند همه ی اتفاقات شانسی و تصادفی رخ می ذهد، درحالی که از نگاه ثروتمندان زندگی یعنی حرکت و عمل کردن و تدبیر داشتن. ازنظر ثروتمندان تکیه به شانس کردن مساوی است با بازنده بودن.

۷- بسیاری از انسان ها برای کسب درآمد مشغول انجام کار هایی هستند که دوست ندارند، درحالی که از نظر ثروتمندان برای پولدار شدن باید کار را با عشق و علاقه زیاد انجام داد.

8-بسیاری از انسان ها طوری برخورد می کنند که داشتن یا نداشتن پول عامل ایجاد استرسشان شود، درحالی که از نظر ثروتمندان باید میان خود و ثروت صلح برقرار کرد.

۹- بسیاری از افراد فکر می کنند برای رسیدن به ثروت زیاد باید کار های خاصی انجام داد درحالی که از نظر ثروتمندان برای کسب ثروت خود فرد باید از درون چیزی در چنته داشته باشد.

۱۰- تصور بسیاری از انسان ها اینگونه است که برای پولدار شدن الزاما باید سرمایه اولیه داشت، درحالی که از نظر ثروتمندان در قدم اول باید از پول دیگران استفاده کرد. (اخذ بدهی خوب)

۱۱-بسیاری از افراد سطح توقعاتشان از هستی اندک است و درنتیجه نا امیدی به سراغشان نمی آید، درحالی که از نظر ثروتمندان زندگی یعنی چالش و کلنجار رفتن با مشکلات بزرگ. آن ها خواسته های بزرگ از هستی دارند.

12- اکثر افراد ترجیح می دهند برای در امان ماندن از هر خطر و دردسری زندگی را بدون ریسک ادامه بدهند، درحالیکه از نگاه و عقیده ی ثروتمندان دانستن وقت و زمان مناسب برای رفتن به دل حوادث ثروت آن ها را بیشتر خواهد کرد.

بسیاری از انسان ها خواستار این هستند که تنها یک زندگی راحت و بدون دغدغه داشته باشند، درحالیکه ثروتمندان راحتی را در تلاش و چالش در زندگی می بینند.

۱۳- بسیاری از افراد فکر می کنند، ثروتمندان انسان های خود خواهی هستند، درحالی که از نظر ثروتمندان معاشرت تنها با افراد همفکر جذاب اتفاق خواهد افتاد.

۱۴-  اکثر انسان ها که با آن ها برخورد داریم تفریح و سرگرمی و راحت طلبی و تماشای تلویزیون را به یادگیری مطالب جدید ترجیح می دهند، درحالی که ازنظر ثروتمندان یادگیری از تفریح اهمیت بیشتری دارد.

سایر مقالات مفید: افزایش مهارت مهم “نه” گفتن در تقویت بهبود فردی

 

طرز فکر ثروتمندان

 

۱۶- بیشتر انسان ها هرگز ارتباطی بین پول و سلامتی پیدا نمی کنند، درحالی که از نگاه ثروتمندان پول در کنار وجود سلامتی ارزشمند می باشد، ثروتمندان پول و سلامتی را باهم میخواهند اما بسیاری از افراد بین پول و سلامتی یکی را برمیگزینند.

۱۷- تصور اشتباه بسیاری از افراد این است که باید بین پول و داشتن خانواده ی خوشبخت یکی را انتخاب کنند، درحالیکه از نظر ثروتمندان می توان هر دوی این ها را باهم داشت.

۱۸- اکثر انسان های ثروتمند به شدت منظم هستند. (بدون برنامه ریزی و نظم نمی توان ثروتمند شد).

۱۹- ثروتمندان واقعی همیشه به قانون احترام میگذارند.

۲۰- شاید برایتان جالب باشد ثروتمندان به پول فیزیکی احترام می گذارند یعنی پول برایشان یک تکه کاغذ نیست (تا نمیکنند یا چروک نمیکنند و …)

21- انسان های ثروتمند حتی با وجود ترسی که دارند ریسک می کننند و دست به عمل می زنند در حالی که بسیاری از افراد به ترس اجازه می دهند که آن ها را متوقف کند.

۲۲- عقده بیشتر انسان ها این است که ابتدا خرج می کنند و اگر در ادامه چیزی برایشان باقی ماند، آن را پس انداز می کنند ولی ثروتمندان برنامه منظم برای پس انداز دارند ابتدا مقدار معینی را پس انداز می کنند سپس باقیمانده را خرج می کنند.

۲۳- تلاش بسیاری از انسا ها فقط برای پول است. اما ثروتمندان برای قابلیت تولید پول کار می کنند نه فقط پول. (کار برای یادگیری)

۲۴- ثروتمندان تمام حواس و تمرکز خود را روی فرصت ها می گذارند اما بسیاری از افراد روی موانع. اذهان کوچک کارشناس دیدن معایب و نقاط منفی هستند.

۲۵- همواره انسان های ثروتمند افراد موفق و ثروتمند را ستایش می کنند در حالی که بسیاری از افراد از ثروتمندان بیزارند.

۲۶- اکثر انسان های ثروتمند انتظارات مثبت دارند اما بسیاری از افراد معمولی انتظارات منفی از وقایع دارند.

۲۷- ثروتمندان همیشه در حال رشد کردن و یادگرفتن هستند، در حالی که بسیاری از افراد در هر موضوعی اظهار نظر می کنند. آنها خود را همه چیزدان میدانند.

۳۰- انسان های ثروتمند به شدت خوشبین هستند و از انسان های منفی نگر و منفی باف دوری می گزینند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *