آموزش روانشناسی, روابط

روش هایی مطمئن برای ارتباط موثر با دیگران در همه جا

زمانی که شما بتوانید در هر مکانی و با هرکسی که بخواهید بهترین ارتباط را برقرار کنید جزء موفق ترین افراد خواهید بود

راز ارتباط موفق با دیگران – راه های بسیار زیادی برای آشنایی با افراد جدید در زندگی شما وجود دارد، هر فرد جدیدی می تواند یک فرصت و یا یک تهدید برای شما باشد اینکه چطور این موضوع را دریابیم حتما تا پایان این متن را مطالعه کنید.

هدف اصلی این مقاله این است : ابزارهایی به شما معرفی کند تا در هر زمان و مکانی با هرکسی ارتباط برقرار کنید. شاید ویژگی شخصیتی شما خجالتی بوده به طوری که به راحتی نتوانید با کسی ارتباط بگیرید و یا شاید در ذهن خود از طرد شدن یا جواب سربالا شنیدن میترسید.

شاید اصلا احساس می کنید ارزش برقرار کردن ارتباط با فرد مورد نظر را ندارد. تمام این ها عادی است و همه تجربه می کنند اما قرار است شما یاد بگیرید بر آنها غلبه کنید.

3 قانون بسیار مهم وجود دارد که قبل از شروع باید به آن اشاره کرد:

قانون شماره 1 : هیچ گاه ارتباط، زمان و مکان مشخص ندارد، یا شما نیز ارتباط برقرار کرده یا بهانه ای می آورید. هیچ زمان و مکان بهتری وجود ندارد.

قانون شماره 2 : همیشه حضور فعال داشته باشید. تا وقتی کسی شما را نبیند نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند.

قانون شماره 3 : برقراری ارتباط خوب ذاتی نیست و کاملا اکتسابی می باشد.

اگر شما می خواهید به یک شخص «ارتباط برقرار کن حرفه ای» تبدیل شوید در ابتدا نیاز است که در اکثر مجامع حضور داشته باشید: برای مثال اگر کسب و کاری در حوزه پوشاک راه اندازی کردید باید هر سمیناری، هر جشنواره ای و هر حراجی پوشاکی دیدید در آن شرکت کنید.

چرا؟ چون شما را باید اول در جمعی حضور داشته باشید تا از نظر افراد مختلف دیده شوید. برای این مثال :

حتی اگر با کسی حرفی هم نزنید تمام افراد اصلی آن حوزه چند برداشت از شما خواهند داشت :

  •  با خود می گویند این فرد پیگیر است زیرا در هر جایی که به پوشاک مربوط می شود او را می بینیم
  •  یا در ذهن خود می گویند احتمالا فرد بروز و موفقی می باشد و احتمالا در جشنواره های دیگری که ما شرکت نکردیم نیز شرکت کرده
  •  ارتباط برقرار کردن با او به نفع ما خواهد بود شما نیز باید همچین حسی در رابطه با افرادی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید داشته باشید.

اصلا در مواجهه شدن با افراد دیگر خودتان را عقب نکشید اگر یک حس درونی و ترس از مورد توجه قرار گرفتن دارید دقیقا این کار را بکنید و در هر رویدادی در اولین ردیف ها بنشینید، در هر ملاقاتی زودتر از دیگری حضور داشته باشید.

شاید در ابتدا سخت و اصلا نشدنی به نظر آید اما نگران نباشید کافی است چند بار آگاهانه امتحان کنید دیگر کسی نخواهد توانست جلوی شما رو بگیرد.

اگر در موقعیتی برای شما فرصت نیز محیا شد و شما با شخصی که می خواهید با او ارتباط برقرار کنید موقعیت آن را پیدا کردید ، حالا سوال اصلی اینجاست : حالا چیکار کنید؟

سوالات زیر احتمالا در ذهن شما می چرخد تمامی این سوالات را در ادامه پاسخ خواهیم داد:

  • در ابتدای ترین لحظات برخورد مهم ترین چیزی که توجه طرف مقابل را جذب میکند چیست؟
  • در برخورد اول 80% قضاوت شخصیت ما توسط طرف مقابل بر اساس چه چیزی صورت می گیرد و چطور می توانیم از آن استفاده کنیم؟
  • چطور در جمعی که کسی را نمیشناسیم با دیگران رابطه برقرار کنیم؟
  • چرا نباید در اوایل برقراری ارتباط در مورد مسائل اصلی صحبت کنیم؟ و در رابطه با چه چیزی باید صحیت کنیم؟
  • چرا باید قبل از رفتن به جلسه و یا مهمانی باید اخبار گوش کنیم؟

ابزار هایی برای برقراری یک ارتباط فوق العاده قوی

قدرتمند با دیگران دست بدهید :

نوع دست دادن شما در اولین لحظه برخورد چیزی حدود 80% قضاوت در مورد شما را در ذهن طرف مقابل انجام دهد. اگه میخواهید به عنوان یک فرد با اعتماد به نفس بالا قضاوت بشید خیلی قدرتی دست بدید.

شل و بی روح دست ندید. طوری دست بدید که پیام ذهنی شما “ببین… من مثل دست دادنم قوی ام.” به ذهن طرف مقابلتان ارسال بشه.

می توانید برای تست کردن این موضوع، پیامی در ذهنتان تصور کنید و با دوستتان دست بدید بعد از انجام اینکار از او بپرسید چه حسی نسبت به شما داشت و بعد به معجزه اعتقاد پیدا خواهید کرد.

 

قدرتمند دست دهید

 

یک معرف پیدا کنید :

هر زمان که شما وارد جمعی شدید از مهمانی و جشن گرفته تا جلسه ای که در آن حضور دارید بهتر است در قدم اول یک معرف خوب پیدا کرده که او با دیگران آشنایی داشته باشد و بتواند شما را به دیگران معرفی مند

اگر وارد مهمانی، جشن و یا جلسه ای شدید و هیچکسی رو نمیشناسید یک معرف خوب پیدا کنید که بقیه را بشناسد و بخواهید که شما را به دیگران معرفی کند.

چرا این را می گوییم؟ به این دلیل که نفوذ کلام یک فرد آشنا(معرف) برای اعتبار بخشیدن به هویت یک غریبه بار ها و بار ها قوی تر از ارتباط مستقیم با فرد غریبه است.

در ابتدای برخورد و در چند دقیقه اول تنها علایقو سرگرمی های طرف مقابل خود را پیدا کنید:

این روش یک ابزار بسیار قدرتمند است. شما با داشتن این ابزار در جعبه ابزار مهارت هایتان می توانید حتی بدون کمتری حرفی نزد طرف مقابل خوش صحبت ترین فرد حاضر در جلسه باشید.

تنها کاری که باید انجام دهید فقط چند سوال در مورد علاقه مندی ها و یا تفریحات و سرگرمی های طرف مقابل از او بپرسید. در بدو آشنایی نروید سر اصل مطلب تا می توانید کاری کنید طرف مقابل با شوق از چیزی حرف بزند که بهتر است آن علایقش است.

این کار باعث می شود احساس دوستانه ای به شما پیدا کند و اگر پیشنهاد همکاری و یا هر چیز دیگری به او دادید راحت تر بپذیرد.

 

راز ارتباط موفق با دیگران

راز ارتباط موفق با دیگران -یک تعریف کوچک (کاملا صادقانه) کنید :

در کلام خود همیشه باید دنبال بهونه برای باز کردن سر صحبت باشید این ابزار که از آن نام بردیم دقیقا برای همین مواقع است.

شما میخواهید شروع کنید با طرف مقابل ارتباط برقرار کنید و به قول معروف لینک بزنید اما نه معرف دارید نه می دانید به چه چیزی علاقه دارد و اصلا موضوعی برای صحبت ندارید :

فقط یک تعریف کوچک اما صادقانه کنید. چیزی مثل “چقدر کفش های زیبایی پوشیدید، میتونم بپرسم از کجا خریدید؟” و یا “چقدر خوشخط هستید شما، خطاطی می کنید؟” دقت کنید که تعریفی که میکنید فوق العاده حساس است.

بهتر است قبل از بیان این جملات آن را در ذهن خود خوب بررسی کنید زیرا اگر طرف مقابل احساس کند تملق می کنید و یا اصلا تعریف شما بیجا باشد طرف مقابل احساس می کند شما با دید تمسخر چنین حرفی را زدید

شما هم می توانید از این تکنیک برای آسان کردن کار دیگران استفاده کنید. به این صورت که چیزی منحصر به فرد همیشه با خودتان داشته باشید برای مثال یک بج سینه (یک تکه فلز حکاکی شده کوچک که معمولا لوگوی شرکت فرد بر روی آن حکاکی شده است) می تواند باعث شنیدن این سوال از طرف دیگران باشد “چقدر بَج سینه زیبایی دارید میتونم بپرسیم معنی آن چیست؟”

یه ذره از همه چیز بدونید :

شاید بهتر است شما قبل از رفتن به جلسه ای یا سمینار 10 دقیقه اخبار گوش کنید تا از آخرین وقایع اتفاق افتاده در کشور آگاه باشید. این می تواند یک حقه خوب برای باز کردن صحبت و موضوعی برای شروع گفتگو باشد.

اگر از هر حوزه ای یک مقدار کوچک اطلاعات داشته باشید در حدی که بتوانید در مورد آن سوال بپرسید به راحتی میتوانید یک گام از دیگران در برقراری ارتباط جلوتر باشید.

راز ارتباط موفق با دیگران – در دسترس باشید :

هر زمانی با فردی ارتباط برقرار کردید و موفقیت آمیز بود کار شما تمام نشده !

شما باید برای تدام رابطه ی خود با دیگران از این به بعد با طرف مقابل در تماس باشید. اگر بعد از 72 ساعت یک زنگ و یا پیامکی به هر بهانه از به طرف مقابل نزنید بدون شک هفته بعد شما را از خاطر خواهد برد و تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت.

در مورد رابطه های کاری این امر خیلی زمان کوتاهی دارد. شما بعد از برقراری ارتباط باید در کمتر از 24 ساعت با فرد مورد نظر تماس بگیرید وگرنه مطمئن باشید شما را از خاطر خواهد برد مخصوصا اگر مشتری باشد و شما فروشنده

لبخند بزن

فقط یک روز
در خیابان لبخند بزن!
شاید کسی در انتظار
معجزه ای از جانب خدا باشد!

امروزه در شلوغی های شهر در این دنیای پر هیاهو داشتن چهره ای بشّاش و لبخندی زیبا بر لب، می تواند تأثیر معجزه آسایی داشته باشد. همانطور که می دانید ترجیح دیگران در معاشرت، با افرادی است که خوش برخورد هستند.

چهره ای گرفته و عبوس، علاوه بر آن که روحیه شخص خود شما را به شدت افسرده می کند، دیگران را از اطراف شما گریزان می نماید. یک لبخند ساده، هزینه چندانی ندارد، امّا می تواند دوستان بسیار خوبی را برای شما پیدا کند.

تحسین واقعی و صادقانه برای روحیه دادن به افراد، ارزش بسیار بالایی دارد. لبخند می تواند اوّلین گام برای رسیدن به این تحسین باشد و مهربانی و صمیمیت شما را به دیگران انتقال دهد.

دین مبین اسلام و ائمه اطهار نیز بر این مورد، تأکید کرده اند و احادیثی نیز در این مورد وجود دارد. امام صادق(ع) می فرماید: «هر که به روی برادرش لبخند بزند، برایش حسنه ای خواهد بود».

امام کاظم(ع) نیز در حدیث دیگری می فرماید: «مهرورزی با مردم، نیمی از عقل است».

در برخوردهایتان همواره گشاده رو باشید. حتی لبخند می تواند روز خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. به دیگران ثابت کنید که هر جا احتیاج به کمک دارند، حضور دارید. بدین ترتیب، به طور حتم، افراد مورد نظر، پذیرای شما خواهند شد.

 

قدرت کلام در ارتباط با دیگران

 

صدای شما در ارتباطتان با دیگران مؤثر است

صدا نیز جزء ابتدایی ترین وسیله برای برقراری ارتباط با دیگران است. تاکنون به لحن صدای خود توجه کرده اید؟ صدای شما از دید دیگران چگونه است؟

وقتی با دیگران به طور حضوری و یا پای تلفن صحبت می کنید و یا حتی هنگامی که در یک نشست گروهی حضور دارید، یاد بگیرید از صدایتان به عنوان وسیله ای غنی و پُر طنین استفاده نمایید.

همچنین بیاموزید تا با صدایتان توجه آنها را جلب کنید و نگذارید، صدایتان سدی بر اعمالتان شود. صدای شما اصلی ترین وسیله برای ارسال پیام شما به حساب می آید و مانند وسیله نقلیه عمل می کند.

تحقیقات نشان داده است، هنگامی که دیده نمی شوید، مثلاً وقتی با تلفن صحبت می کنید، 84 درصد از اعتباری که شما در گفتگو کسب می کنید، ناشی از تُن صدا، زیر و بم صدا و طنین صداست.

شاید تاکنون نمیدانستید اما ظرفیت انتقالی صدا خیلی بیش از آنچه که تصور می کنید است. ما از تُن صدای افرادی که از پشت تلفن می شنویم، در همان چند لحظه اوّل، می توانیم مسائل زیادی را از آن استخراج کنیم.

به کسانی که خوب آنها را می شناسید، زنگ بزنید، به طرز اَلو گفتن آنها توجه کنید. به احتمال قوی، با شنیدن همان یک کلمه می توانید حالت های آنها را حدس بزنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *