ماهی, وبلاگ

عجیب ترین موجودات در اعماق دریا

همانطور که می دانید در اعماق دریا موجودات عجیبی زندگی می کنند که شاید نا به حال هیچ کدام از آن ها را مشاهده نکرده و حتی نام آن ها را هم نشنیده باشید. در اینجا می خواهیم با موجوداتی عجیب که گویی از کابوس هایمان سر برآورده اند آشنا شویم. در نتیجه تا پایان این محتوا با ما همراه باشید تا عجیب ترین موجودات اعماق دریاها که جزء شگفتی های دریا محسوب می شوند به صورت کامل آشنا شوید.

 

آیا می دانستید تمام آبزیان خوراکی برای بدن انسان مفید هستند؟

همانطور که در عنوان مطالعه کردید مصرف آبزیان خوراکی برای بدن انسان بسیار مناسب می باشد و در بسیاری از مواقع از وقوع بیماری های خاص جلوگیری می کند. در نتیجه اگر می خواهید بدنی سالم داشته باشید پیشنهاد می کنم بر روی لینک خرید ماهی تازه کلیک کنید و تازه ترین و لذیذ ترین ماهی موجود در ایران را خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید

 

همانطور که مشخص است این موجودات اغلب ظاهری ترسناک و متفاوت دارند. ویژگی اصلی که آن ها را متفاوت نشان می دهد دندان‌های نیش مانند و تیز، چشم‌های بسیار بزرگ و اندام‌های نورانی برای فریفتن قربانیان است. شاید به دلیل کمبود مواد غذایی در اعماق اقیانوس ها این موجودات ناچارند از هر چیزی که بر سر راه‌شان قرار می‌گیرد تغذیه کنند. آن‌ها به نحوی هم بازمانده و هم شکارچی هستند.

شگفتی های دریا

ایزوپاد غول پیکر

 

شگفتی های دریا

 

نام علمی آن باسینوموس ژیگانتئوس (Bathynomous giganteus) است و جالب است بدانید بزرگ‌ترین ایزوپاد (نوعی سخت پوست است که از دیگر اعضاء این خانواده می باشد و نام آن خرخاکی ست که همه آن را می‌شناسیم ) می‌باشد. این موجود گوشت‌خوار بوده و در عمقی معادل ۶۱۰ متر زندگی می‌کند. به دلیل آن‌ که منابع غذایی اندکی در این عمق از اقیانوس وجود دارد این موجودات یاد گرفته‌اند خود را با این شرایط وفق داده و از هر چیزی که با آن مواجه ‌شوند و حتی از بی‌مهرگان کوچک نیز تغذیه کنند. بیشترین میزان طول این موجودات در دوران حیات‌شان به ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد. وقتی مورد تهدید قرار می‌گیرند عقب نشینی کرده خود را جمع کرده و داخل صدف محافظ دفاعی‌شان مخفی می‌شوند. از دیگر ویژگی آن ها دهانی قوی می باشد که قادر است درون هر چیزی نفوذ کرده و شکم طعمه را زنده یا مرده بدرد.

 

خرچنگ عنکبوتی غول‌آسا

 

شگفتی های دریا

 

این موجود به عنوان بزرگ‌ترین بندپایی که در جهان وجود دارد شناخته می‌شود. این خرچنگ تا ۹۰ متر زیر سطح اقیانوس ها به سر برده و زندگی می کند. از نظر ظاهری به خرچنگ‌ها شباهت دارد ولی پاهای بلندش می‌تواند طولی در حدود سه متر ( از سر یک چنگال تا سر چنگال دیگر) پیدا کند!
اندازه بدن این موجودات تا ۱۵ متر هم می‌رسد. عده‌ای معتقدند این موجودات بسیار کمیاب هستند و در بستر اقیانوس در نزدیکی ژاپن یافت می‌شوند.

 

قطره ماهی

 

شگفتی های دریا

 

شاید ظاهر این موجود از نظر شما هم ترسناک نباشد ولی همه در این مورد هم عقیده‌ایم که بیچاره‌ترین قیافه ممکن را در بین مخلوقات دریایی به خود اختصاص داده است. موافق نیستید؟ این ماهی در عمقی در حدود ۳۶۵ متر زندگی می کند و در آب‌های استرالیا و تاسمانی یافت می‌شود. به دلیل فشار بسیار بالای آب در این عمق موجودات ساکن این محیط فرم ژله مانندی دارند درست مثل این ماهی قطره‌ای.

 

مارماهی قورت دهنده

 

شگفتی های دریا

 

این موجود یکی از ترسناک‌ترین جانورانی است که در اعماق اقیانوس‌ها زندگی میکند عمقی نزدیک به ۹۱۰ تا ۱۸۰۰ متری از سطح اقیانوس زیستگاه آن‌ها است. از جمله ویژگی های این مارماهی داشتن دهانی بسیار بزرگ است که این ماهی را به یک شکارچی بالفطره تبدیل کرده است.
دهان این ماهی تا آن جایی باز می‌شود که می‌تواند طعمه‌هایی را که دو برابر اندازه خودش هستند به راحتی ببلعد. اغلب پس از صرف غذا آن را در آرواره کیسه مانند تحتانی‌ خود ذخیره می‌کند. فرم بدنی این جانور تازیانه مانند بوده و حداکثر طول بدن این مارماهی می‌تواند تا ۱.۵ متر نیز رشد کرده و بزرگ شود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *