آبزیان, میگو, وبلاگ

خوردن میگو چگونه فشار خون را کنترل می کند؟

خواص ميگو و کنترل فشار خون

خواص میگو و کنترل فشار خون قطعا می تواند به افرادی که دچار فشار خون بالا هستند کمک کننده باشد. خواص میگو و کنترل فشار خون یکی از ارزش های غذایی فوق العاده میگو را نشان می دهد. در این مقاله به برسی خواص میگو و کنترل فشار خون در مطالعات ارزشمند پرداخته ایم تا انتها با ما باشید. وقتی صحبت از فشار خون بالا می شود، ممکن است فکر کنید که باید فقط سالاد بخورید تا اینکه فشار خون شما کاهش یابد. اما همانطور که می دانید خوردن سبزیجات برای سلامتی مطلوب کافی نمی باشد، با کمال تعجب، اکثر موارد فشار خون بالا دلیل مشخصی ندارند. بنابراین منطقی است که عادات صحیح در سبک زندگی اتخاذ کنیم که تا به جلوگیری یا کاهش فشار خون بالا کمک کنیم.

ما در زدبازار خبرهای خوبی داریم: خوردن غذاهای دریایی در واقع می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند. این امر به این دلیل است که غذاهای دریایی سالم بخشی از آنچه رژیم “DASH” نامیده می شود است. در واقع میگو رویکردهای رژیمی برای متوقف کردن فشار خون بالا را دارا می باشد. همچنین میگو بسیار موثر در کاهش فشار خون است. خواص میگو و کنترل فشار خون با توجه به مواد مغذی موجود در آن امکان پذیر است.

 

DASH چیست ؟

کوتاه شده تغذیه‌ای که در جهت کاهش فشار خون قرار می گیرد. تغذیه DASH یک روش همیشگی برای رژیم غذایی سالم می باشد که می تواند به درمان فشار خون کمک فراوانی نماید. رژیم غذایی DASH به شما توصیه می نماید تا بسمت کاهش سدیم در رژیم غذایی و استفاده از مواد مغذی که غنی از موادی مانند پتاسیم، کلسیم و منیزیم برای کنترل طبیعی و کاهش فشار خون می نماید. اگر از رژیم غذایی DASH در طی دو هفته استفاده نمایید فشار خونتان کنترل خواهد شد. رژیم غذایی DASH علاوه بر اینکه سبب کاهش فشار خون برای پیشگیری از پوکی استخوان، سرطان، بیماری‌های قلبی، سکته و دیابت نیز مورد تایید می باشد.

خواص میگو و کنترل فشار خون با پروتئین و پپتید میگو

مطالعات بسیار زیادی نشان داده است که میگو ها دارای پروتئین بسیار بالایی هستند و این می تواند فشار خون را کاهش دهد. انواع مختلف پروتئین فعال زیستی ، به اصطلاح پپتیدها، می توانند فشار خون بالا را کاهش دهند، سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و بیماری قلبی عروقی را خنثی کنند. پپتیدها شامل دو یا چند اسید آمینه هستند که در یک زنجیره به هم وصل شده و درون یک مولکول پروتئین محصور شده اند. اکنون دانشمندان نروژی قویترین پپتید مهار کننده ACE (مهار کننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین) را که تاکنون آزمایش شده است ، به طور طبیعی در میگوهای قطبی گزارش می دهند.

خواص میگو و کنترل فشار خون با برخی از پپتیدها که همچنین به عنوان آنتی اکسیدان های طبیعی عمل می کنند. اکنون ، اندازه گیری های اولیه نشان می دهد که پروتئین های میگو دارای نقش بسیار بالایی در کاهش فشار خون دارند.. برخی از پپتیدهای غذاهای دریایی به نظر می رسد مؤثرتر هستند زیرا در حالی که پپتیدها غذاهای دیگر توسط آنزیم های گوارشی تجزیه می شوند ، دست نخورده جذب می شوند. سه مطالعه بالینی نشان داده است که مکمل های پپتید ماهی می توانند اثرات قابل توجهی در کاهش فشار خون در افراد با فشار خون بالا داشته باشند. و به نظر می رسد مکمل های حاوی پپتیدهای ماهی جدا شده در دو سوم افراد مبتلا به فشار خون بالا … تقریباً همان درصد داروهای مهار کننده ACE معمولی هستند. شما می توانید همین الان با خرید میگو به صورت سفارش آنلاین از سایت زدبازار یک غذای لذیذ برای اعضای خانواده مهیا کنید.

 

کنترل فشار خون با میگو

 

خواص میگو و کنترل فشار خون با امگا 3 میگو

برای چندین دهه مشخص شده است که اسیدهای چرب امگا 3 با زنجیره طولانی در غذاهای دریایی (DHA و EPA) می توانند افت نسبتاً کم اما قابل توجهی در فشار خون ایجاد کنند. امگا 3 میگو بالا است و  اثرات مختلفی دارند که برای جلوگیری از فشار خون بالا موثر اند:

 

  • التهاب معتدل و شل شدن و شریان ها.
  • تولید اندوتلیال نیتریک اکسید (NO) را تقویت می کید.
  • سیستم عصبی پاراسمپاتیک را از نظر منفی فعال می کند.
  • کاهش بیان فاکتور رشد بتا (TGF-بتا).
  • تنظیم میزان وازوموتور و دفع سدیم از کلیه ها را تنظیم کنید.
  • فعالیت آنزیم (ACE) تبدیل کننده آنژیوتانسین- I و تشکیل آنژیوتانسین-II را کاهش می دهید.

خواص میگو و کنترل فشار خون – اسیدهای امگا3 با اسیدهای چرب امگا 6 برای ترکیب در غشای سلولی رقابت می کند و بدین ترتیب تولید بدن از عوامل التهابی ، سفت کننده شریانی / باریک کننده بدن (اکوزانوئیدها) کاهش می یابد. میزان وازوموتور میزان تحریک عصبی ماهیچه ها در دیواره رگهای خونی شما هنگام ورزش نیست. اگر خیلی زیاد باشد ، فشار خون بالا می تواند نتیجه یابد. به همین ترتیب ، بیان بیش از حد ژنهایی که TGF-بتا تولید می کنند در حال حاضر در فشار خون بالا نقش دارد. بنابراین خوردن غذاهای دریایی را در رزیم غذایی هفتگی خود به هیچ وجه فراموش نکنید. برای خرید ماهی و انواع آبزیان روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *