ماهی, وبلاگ

خطرناک ترین ماهی دنیا کدام است؟

خطرناک ترین ماهی جهان

حدودا بیست گونه از ماهی پیرانا در بلند‌ترین رودخانه جهان یعنی آمازون وجود دارد، که از میان این گونه ها تنها چهار تا پنج گونه پیرانا خطرناک اند. بیشتر آن‌ها بی‌ضرر و موجواتی رام هستند و خطری برای انسان‌ و سایر موجودات دیگر به شمار نمی‌روند. Pygocentrus nattereri یک گونه خطرناک پیرانا است که نام دیگر آن به پیرانا شکم قرمز شهرت دارد‌ این نوع از ماهی پیرانا عصبانی، شرور و مهاجم است. پیرانا همه چیز خوار است؛ از ماهی‌ها و گاو‌ها گرفته و گاهی انسان‌ها که جزو غذای پیراناهای گرسنه محسوب می‌شوند.

 

بیشتر بدانیم:

انواع دستور آشپزی با ماهی

اطلاع از قیمت ماهی و خرید ماهی تازه

 

این نوع از ماهی پیرانا بسیار عصبانی شرور و مهاجم است. پیرانا همه چیز خوار می باشد؛ از ماهی‌ها و گاو‌ها گرفته و گاهی انسان‌ها که جزو غذای پیراناهای گرسنه محسوب می‌شوند.

 

تقریبا بیست گونه ماهی پیرانا در بلند‌ترین رودخانه جهان آمازون وجود دارد. از این میان، تنها چهار تا پنج گونه پیرانا خطرناک اند. بیشتر آن‌ها بی‌ضرر و رام هستند و خطری برای انسان‌ها و سایر موجودات دیگر به شمار نمی‌روند. Pygocentrus nattereri یک گونه خطرناک پیرانا است که به پیرانا شکم قرمز شهرت دارد. این نوع از ماهی پیرانا عصبانی، شرور و مهاجم است. پیرانا همه چیز خوار است؛ از ماهی‌ها و گاو‌ها گرفته وگاهی انسان‌ها که جزو غذای پیراناهای گرسنه محسوب می‌شوند.

 

ماهی پیرانا

 

طعمه های پیرانا

در فصل کوچ وقتی گله‌های حیوانات از وسط رودخانه عبور می‌کنند، یکی از آن‌ها که به دلیل ضعف،  یا بیماری یا سن کمتر کند‌تر حرکت می‌کند و یا  دسته ای که گردنشان را خم کرده تا آب بنوشند، طعمه مناسبی برای پیرانا‌ها هستند. همین دلایل کافی است تا یک دسته پیرانای گرسنه به او حمله ور شوند و مثل چنگ انداختن با ضربه های کوتاه و پی در پی  او را در چند دقیقه به استخوانی بدون گوشت تبدیل کنند.

 

دانشمندان ماهی پیرانا را دارای اثر مثبت در طبیعت می دانند. ازیرا معتقدند پیرانا با خوردن عناصر ضعیف و بیمار طبیعت عرصه را برای موجودات قدرتمند باز کرده و به استحکام طبیعت وحشی کمک می‌کند.

این ماهی از جهت دارا بودن دندان های تیغ مانند بسیار معروف است. مردمان بومی آمازون از دندان‌های این آبزی برای تهیه اسلحه یا ابزار استفاده می‌کنند. این موجود را وقتی شکار می‌ کنند در بیرون آب هم تا دقایقی خطرناک است و احتمال حمله کردن دارد، و حتی امکان دارد با یک پرش ناگهانی به ماهی گیران به آنان آسیب جدی وارد کرده و قطعه‌ای از صورت یا دست و پای آنان را قطع کند.

 

شاید برایتان جال باشد یا حتی باور کردنش سخت باشد اما مردم زیادی در سطح جهان به نگهداری پیرانا علاقه دارند. آن‌ها پیرانا را در آکواریوم خانه های خود نگه می‌دارند. این موجود گرسنه بسیار خطرناک است و ممکن است آکواریوم را به مکان نا‌امنی برای دیگر ماهی‌ها تبدیل کند. غذا دادن به موقع و منظم به پیرانا او را آرام نگه می‌دارد؛ کسانی که این ماهی‌ها را نگه می‌دارند، باید عواقب و مسئولیت نگهداری آنچه به طبیعت وحشی تعلق دارد را نیز بپذیرند.

 


 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *