آبزیان, ماهی, وبلاگ

بسته بندی اصولی آبزیان نیازمند شرایط خاصی می باشد/ از صید تا بسته بندی

تهیه ماهی استاندارد از مرحله صید تا بسته‌بندی :

برای تهیه ی یک محصول با کیفیت به شیوه ی استاندارد باید دقت کنید که از مرحله صید تا مرحله بسته‌بندی ماهی باید به بهترین نحو و در بهترین شرایط انجام شود.

اشتباهاتی که معمولاً در بین افراد بی‌تجربه متداول است  با واردکردن صدمه به گوشت ماهیان موجب عدم تهیه یک ماهی استاندارد خواهد شد که برای کشتار (به کشتارگاه) رسیده است.

همچنین اگر تعداد ماهیانی که به‌صورت همزمان از آب صید می­ شوند بسیار زیاد باشد، در آن ‌ها خونریزی­ های زیرجلدی گسترده و ریزش فلس‌ها را خواهیم داشت که ظاهر ماهی را به‌ صورت فاسد شده نشان خواهد داد، ماهی ­هایی که در آن‌ ها خونریزی زیر جلدی رخ‌داده، گوشت آن ها نرم خواهد شد و به‌ سرعت فاسد می­ شوند که نشان‌دهنده این است که تهیه ماهی استاندارد نمی باشد.

 

بسته بندی ماهی

 

نکات مهم در تهیه ماهی استاندارد

دقت کافی در هنگام جابه‌جایی ماهیان از استخرها، حوضچه‌ها یا قفس‌های پرورش ماهی (به مراکز عمل‌آوری) ، اگر ماهی­ ها را در ظرف های عمیق روی‌هم تلنبار کنید ماهیان زیرین در هوای گرم حتی در طی یک مسافت کوتاه تا 50 % آسیب خواهند دید.

به همین دلیل برای تهیه و بسته بندی ماهیانی با شرایط استاندارد باید ماهی­ ها را در جعبه مناسب و کم‌ عمق بسته‌بندی کرد و درصورتی‌که مجبور به انتقال ماهی‌ها در هوای آزاد و در یک روز گرم و به مدت بیش از نیم ساعت هستیم، ماهی ها باید در مجاورت یخ حمل شوند همچنین چنانچه تصمیم به حمل ماهی در مسافت طولانی داریم، بهتر است انتقال ماهی در این حالت به‌صورت زنده در داخل تانک انجام شود و این بهترین روش انتقال ماهی از مزرعه به یک مرکز عمل‌آوری (ماهی) است.

 

شرکت بسته بندی فراورده های گوشتی و غذای نیمه آماده فیله شمال با پیشرفته ترین دستگاه های روز یکی از مدرن تمرین و تخصصی ترین کارخانه های بسته بندی انواع ماهی در ایران می باشد، این کارخانه با ظرفیت بسیار بالا در حال تولید بهترین و باکیفیت ترین محصولات تولید شده به صورت بسته بندی از ماهی می باشد.

برای سفارشات داخلی و یا صادراتی خود با هر نوع بسته بندی می توانید با این شرکت همکاری داشته باشید. شماره تماس: 01344404093 و یا 09114552553

 

بهترین روش کشتار ماهی قزل‌آلا برای تهیه ماهی استاندارد

برای همه ی ماهیان پرورشی و برای تهیه یک ماهی مناسب و استاندارد، به دلیل تخلیه شدن روده  (جلوگیری از فساد زود هنگام)، غذادهی به آن‌ها به مدت 48 پیش از برداشت ماهی باید متوقف شود. روش متداول در اغلب مزارع پرورش قزل‌آلا این است که ماهی را در شرایط خفگی قرار می‌دهند تا بمیرد.
شاید این روش کشتن در قزل ‌آلا های با اندازه کوچک یا متوسط قابل ‌اجرا باشد؛ اما برای قزل ­آلا های سایز بزرگ آن ها را باید به طور عمدی و با حداکثر سرعت ممکن کشت.
اگر روند مرگ ماهی به کندی رخ دهد ماهیان دچار استرس شده و اسیدلاکتیک به داخل بافت‌ها رها شده و باعث تسریع در امر واکنش تخریب خود به ‌خودی بافت‌های بدن می­ شود  و زمان جمود نعشی در ماهی را تغییر می ­دهد و طول مدت ‌زمانی که ماهی می­تواند به‌صورت تازه نگهداری شود را کاهش می ­دهد.
 صید قزل آلا تا مرحله بسته بندی
در کشتار برای تهیه ماهی استاندارد رضایت ‌بخش‌ترین  و انسانی ‌ترین روش کشتن ماهی، واردکردن گازکربنیک (CO2) به داخل آب می‌باشد و در این روش، ماهیان قزل‌آلا را در یک سطح کوچک در داخل استخرها یا قفس‌های شناور محدود نموده و با یک دیوار شامل صفحات پلاستیکی، اطراف ماهی‌ها را محصور می ­کنیم. جریان ورودی آب به داخل حوضچه‌ها را نیز می‌توان قطع کرد و عمق آب را کاهش داد.
برای کشتن ماهی‌هایی که به‌صورت زنده در داخل تانک‌های محتوی آب یک مزرعه عمل‌آوری ماهی تحویل داده می ­شوند، می‌توان از جریان برق استفاده نمود.
برای این کار، این ماهی‌ها را به یک تانک کوچک‌تر انتقال داده و با عبور دادن جریان برق 600 ولت از الکترودهای موجود در آب، آن‌ها  را می­کشند. برای اینکه ماهی‌ها پس از عبور این جریان از آب به‌صورت آنی کشته شوند. باید از  ولتاژ کافی و بالا استفاده نمود.
در غیر این صورت، وقوع کزاز عضلانی، ارتعاش در ماهیچه و پارگی عروق خونی را خواهیم داشت و لکه‌های سیاهی از خون ایجاد می­شود که ماهی را برای مصرف و بازار پسندی نامناسب می­کند که این روش‌ها برای کشور ما ازنظر شرعی مناسب نیست زیرا ماهی درون آب می‌میرد.
يكـي ديگـر از روش‌های مناسب کشتار برای تهیه ماهی استاندارد كشتار ماهي به روش نگهداري ماهيان زنـده پـس از صـيد در جعبه­­هاي پلـي اسـتريني حـاوي يـخ مـي ­باشـد. نگهداري ماهيان قزل­آلا در يخ سـرد و بی‌هوش كـردن همزمـان ماهي باعث می‌شود.
سرما عملكرد مغز را زودتر تحـت تأثیر قرار داده و ماهي  قزل آلا سریع‌تر بی‌هوش شود. در ايـن روش مـاهي پس‌ازاینکه در یخ‌های خردشده  بی‌هوش و بی‌حرکت شد ، در اثـر خفگـي خـارج از آب می‌میرد.
زیرا ماهی قزل‌آلا در مدت‌زمان بسیار کوتاهی در اثر نبود آب خفه می‌شود و معمولاً برای کشتار ماهی قزل آلا با مشکل مراجعه نخواهیم بود و کشتار قزل­آلا کاملاً سالم و استاندارد شکل می‌گیرد که در نهایت منجر به تهیه ماهی استاندارد می ­شود.

شرکت بسته بندی فراورده های گوشتی و غذای نیمه آماده فیله شمال با پیشرفته ترین دستگاه های روز یکی از مدرن تمرین و تخصصی ترین کارخانه های بسته بندی انواع ماهی در ایران می باشد، این کارخانه با ظرفیت بسیار بالا در حال تولید بهترین و باکیفیت ترین محصولات تولید شده به صورت بسته بندی از ماهی می باشد.

برای سفارشات داخلی و یا صادراتی خود با هر نوع بسته بندی می توانید با این شرکت همکاری داشته باشید. شماره تماس: 01344404093 و یا 09114552553

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *