آبزیان, ماهی, وبلاگ

ماهی غذایی مفید برای کنترل قند خون بیماران دیابتی

ماهی غذایی مفید برای کنترل قند خون بیماران دیابتی

در اینجا میخواهیم بدانیم غذاهای دیابتی کدام است . پیدا کردن غذاهایی که خوردنشان به هنگام ابتلا به بیماری دیابت بدون ضرر باشد کارخیلی سخت و دشواری است. هدف اصلی در انتخاب غذای مناسب حتی نوشیدنی های دیابتی به هنگام ابتلا به دیابت، این است که بتوانید کنترل دیابت را در دست داشته باشید و سطح قند خون بدن خود  را د رمحدوده متعادل نگه دارید. علاوه بر این،باید دقت فراوانی داشت که غذای مصرفی از ایجاد بیماری های جانبی که ابتلا به دیابت، بدن را مستعد می کند مانند بیماری های قلبی نیز دور نگه دارد تا دچار مشکل جدید نشویم.

 

در اینجا میخواهیم بدانیم غذاهای دیابتی کدام است

غذاهای دیابتی

بیشتر بدانید:خرید ماهی سفید زد بازار

ماهی های چرب

ماهی های چرب، یکی از سالم ترین غذاهای دنیا محسوب می شوند. ماهی های سالمون، ساردین، کیلکا، شاه ماهی و ماهی کولی، دارای منابع بسیار زیادی از اسیدهای چرب امگا 3 DHA و EPA هستند که فواید بسیاری برای سلامت قلب دارند. مصرف کافی و به اندازه این چربی ها بi طور مداوم، تاثیر فراوانی بر بیماری دیابت دارد. این چربی ها به سلامت افراد که به دیابت مبتلا هستند و در معرض بیماری های قلبی و سکته قرار دارند، کمک قابل توجهی می کند.

DHA و EPA، سلولهایی از بدن هستندکه میزان التهاب رگ ها را کاهش داده وباعث بهبود عملکرد شریان ها پس از صرف وعده های غذایی میشوند. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته، مشخص شده افرادیکه بصورت  مرتب، ماهیهای چرب مصرف کرده اند کمتر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را داشته و مرگ و میر ناشی از اینگونه بیماری ها هم در آنها پایین بوده است.

در تحقیقات دیگری، تعدادی مرد و زن مسن که 5 تا 7 روز در هفته ماهی چرب مصرف کرده بودند به مدت 8 هفته مورد برسی قرار گرفته و نتیجه این تحقیق نشان داد که میزان تری گلیسیرید و التهاب عروق خونی در آنها کاهش چشم گیری یافته وعلاوه بر این ها، ماهی ها منبع خوبی از پروتئین مفید برای بدن محسوب می شود که به شما کمک می کند احساس سیری کنید و میزان سوخت و ساز بدنتان رابه مقدار قابل توجهی  بالا می برد. بنابراین می توان گفت ماهی های چرب که حاوی اسید های چرب امگا 3 می باشد قادراند التهابات عروقی را کاهش داده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی وعروقی و از بروز سکته جلوگیری کند.

 

بیشتر بدانید:نقش آبزیان در حیات بشر

بنابراین خوردن ماهی باعث می شود قند خون و انسولین را در بدن تنظیم شده و موجب کنترل دیابت در افراد دیاتبتی گردد و التهابات بدن را تحت کنترل در آورده و میتواند به شکل قابل توجهی از گسترش عوامل بیماریزای دیگر در بدن شما جلوگیری کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *