آبزیان, ماهی, وبلاگ

نقش آبزیان در حیات بشر

اگرچه صید آبزیان بی منظور صورت نمی­گیرد، امّا مصرف آن­ها به حساب نیازهای انسانی متفاوت است. بهره­ برداری غذایی و نیز استفاده­ های زینتی، آرایشی و نگه­داری آن­ها در آکواریوم ، تفریحی، ورزشی، اقتصادی، صنعتی، آزمایشگاهی و دارویی از مصارف عقلایی آبزیان شمرده می­ شود که بسیار قابل توجه بوده و باید در جای خود بررسی گردد. در اینجا به نقش آبزیان در حیات بشر خواهیم پرداخت

 

نقش آبزیان در حیات بشر

استفاده زینتی

با این­که انسان­ ها دارای سلیقه­ های گوناگون می­ باشند، امّا در به­ کارگیری اشیای مختلف زینتی سازگارند. آبزیان یکی از منابع مهم دست­یابی به تزئینات و وسایل زینتی به شمار می­ آیند که گاه با انجام تغییرات ساده یا پیچیده، طراوت بخش فضای زندگی هستند. دو کفه­ ای­ها و حلزون­های دریایی به خوبی دارای این اثرند. برخی حلزون­ ها به عنوان دکمه­ های زینتی برای لباس استفاده می­ شوند و گونه­ هایی از صدف­ها و مرواریدها در جواهرسازی کاربرد دارند.

استفاده تفریحی

نگه­داری آبزیان در آکواریوم و کلکسیون­ ها از جمله استفاده­ های تفریحی مجاز است. صید ورزشی نیز از انواع مختلف ماهیان، استفاده تفریحی می­ باشد.
آبزیان یکی از منابع عمده­ ی اقتصاد بعضی کشورها به حساب می­ آیند. درآمد ارزی حاصل از صید، فروش و صادرات این نعمت­ های الهی می­ تواند به عنوان یکی از شاخص­ های رشد ارز و نیز اشتغال زایی شمرده شود.

ازاین­ رو می­ توان گفت: بهره­ مندی عاقلانه و درست در زمینه خرید و فروش و تجارت یا دیگر کاربردهای اقتصادی بسیار مناسب است.

استفاده صنعتی

استفاده از آبزیان در امور صنعتی و آزمایشگاهی نیز کاربردی می باشد. می­ توان از روغن ماهی­ و بعضی سموم آبزیان برای درمان بیماری­ ها استفاده نمود.

 

استفاده تغذیه­ ای

توجه عموم انسان­ ها در طول تاریخ به آبزیان نگاه تغذیه­ ای بوده است. امروز نیز این موضوع بخش عمده­ ای از مطالعات و پژوهش­ های علمی را به خود اختصاص داده است.

 

بیشتر بدانید:

خرید ماهی تازه

خرید سوسیس ماهی – سرشار از امگا3

 

نقش آبزیان در حیات بشر

تغذیه از ماهی

ماهی مشهورترین نوع از اقسام آبزیان به شمار می­ آید. کشور ما با داشتن آب­ های شمال و جنوب امکان دسترسی به این نعمت الهی را بسیار آسان کرده است. با این وجود نوع ماهی­ ها به حسب دریا متفاوت­ اند:

1. ماهی­ های دریای خزر (حوزه­ ی جنوبی دریای خزر؛ بخش آب­های ایران).
2. ماهی­ های خلیج فارس و دریای عمان.

براساس برخی پژوهش­ ها تا کنون حدود 100 گونه ماهی در جنوب دریای خزر یافت شده است. از انواع ماهی­ های خلیج فارس و دریای عمان نیز تا کنون 380 گونه شناسایی گردیده است.

 

نقش آبزیان در حیات بشر

 

نقش آبزیان در حیات بشر

ویژگی­ های تغذیه با ماهی

1. پروتئین غذاهای دریایی ارزش بالایی دارد و دارای کلیه اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن برای رشد و نمو می­ باشد.

2. ماهی با دارا بودن 19% پروتئین و جذب 99% از این میزان و نیز وجود چربی­ ها و اسید آمینه­ های ضروری بدن و ویتامین­ ها و مواد معدنی مهم، دارای ارزش بسیار بالای غذایی است.

3. برای درمان ناراحتی­ های گوارشی و عروقی نیز مؤثر است. از گذشته­ های دور پزشکان بیشتر کشورها از جمله روسیه به جای تجویز دارو بیماران خود را به خوردن ماهی تشویق می­ کردند؛ زیرا داروهای شیمیایی دارای عوارض جانبی است و مصرف زیاد و طولانی آن باعث بروز ناهنجاری و ناراحتی­ های دیگر می­ گردد.

4. در مقایسه با سایر انواع گوشت­ ها، گوشت ماهی بافت پیوندی کمتری دارد. به همین دلیل می­ توان گفت که تقریباً تمام گوشت ماهی مصرف شده جذب بدن می­گردد. به همین دلیل برای درمان بسیاری از ناراحتی­ ها خوردن گوشت ماهی توصیه می­ شود.

5 . بسیاری از غذاهای پر ارزش­ دارای موادی هستند که ممکن است خوردن آن­ها چندان نافع نباشد. بیشتر غذاهای جانوری از نظر پروتئین کامل بوده و همه اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن را دارا می­ باشند.

اما غذاهای دریایی از این نظر اهمیت بسیاری دارند، چون علاوه بر تأمین پروتئین مورد نیاز بدن دارای بسیاری از انواع مواد معدنی و ویتامین­ ها، به ویژه ویتامین ب 12 است.

بدیهی است اگر این غذاها تؤام با سبزیجات مصرف گردد، ارزش غذایی آن افزون خواهد شد.

6 . گوشت، تخم و جگر ماهی دارای پروتئین، چربی و مواد معدنی بسیار مفید در سلامت انسان است.

7. پروتئین ماهی از نوع پروتئین سفید بوده و هضم آن در معده به راحتی انجام می­ شود. از این­ جهت به کسانی که مبتلا به زخم یا ورم معده هستند خوردن گوشت ماهی توصیه می­ شود؛ زیرا هیچ­گونه درد و ناراحتی در معده ایجاد نمی­ کند.

8 . چربی ماهی نیز از جمله چربی­ های اشباع نشده به شمار می­ آید و دارای دو نوع اسید چرب لینولینگ و لینولئیک می­ باشد که به علت پایین بودن درجه ذوب هیچ­گاه در خون و دیگر قسمت­ های بدن ذخیره نشده، بلکه جذب بدن می­ گردد. کسانی که دارای چربی خون هستند، مولکول­ های چربی ماهی قادر است تا مولکول­ های چربی موجود در خون و نیز چربی­ های رسوبی جداره­ ی رگ­ ها را وارد عمل سوخت و ساز نماید و با این گردش زمینه­ ی کاهش چربی خون را فراهم کند.

9. گوشت­ ماهی دارای امگا 3 و امگا 6 می­ باشد که امگا 3 برای درمان ناراحتی­ های قلب و عروق بسیار مفید است و امگا 6 نقش مؤثری در شادابی پوست بدن و نشاط انسان دارد. خاویار نیز سرشار از امگا 3 و امگا 6 و اسیدهای چرب اشباع نشده، می­ باشد.

10. چربی امگا 3 موجود در گوشت ماهی در پیش­گیری سکته مغزی و لخته شدن خون در عروق چشم و مغز و سایر اندام نقش مهمی دارد.

11. امگا 3 سبب کاهش میزان تری گلیسریدها نیز می­ گردد.

12. چربی امگا 3 به علت اثر بر روی پروستاگلاندین سبب کاهش فشار خون می­ شود.

13. ماده امگا 3 یک اسید چرب است که نقش عمده­ ای در جلوگیری از آرتریت­ ها (تورم مفاصل) دارد.

14. چربی امگا 3 نقش ضد سرطان داشته و شاید به همین دلیل زنان اسکیمو به ندرت مبتلا به سرطان سینه می­ شوند.

15. گوشت ماهی­ ها محتوی انواع متعدد و مقادیر مناسب ویتامین­ ها و مواد معدنی است و چربی ـ کلسترول ـ آن بسیار کم می­ باشد.

هرچه در رژیم غذایی روزانه، ماهی و سایر آبزیان بیشتر جایگزین شود؛ سلامت و دوری از بیماری­ های گوناگون ارمغان زندگی خواهد بود.

16. وجود فسفر در مغز ماهی و میگو در رشد مغز و ازدیاد شیارهای مغزی بسیار مؤثر بوده و سبب بالا رفتن ضریب هوشی کودکان می­ شود. ید نیز برای رشد و نمو کودکان مفید است.

به همین دلیل باید خانم­ های باردار ماهی را در طول دوران بارداری به عنوان غذای اصلی استفاده نمایند.

البته در مصرف ماهی اعم از پرورشی و دریایی باید این نکته بسیار مهم مورد توجه قرار گیرد که از مصرف و تغذیه پوست ماهی خودداری شود؛ زیرا پوست ماهی با داروهای شیمیایی ضد عفونی کننده­ ی آب و نیز میکروب­ های موجود در آب تماس یافته و احتمال آلودگی آن زیاد است؛ از این­ رو بهتر است که پوست ماهی مورد استفاده قرار نگیرد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *