ماهی, وبلاگ

از مارماهی چه می دانید؟ بررسی کامل مارماهی به صورت اجمالی

مارماهی جانداری مهره‌دار و آبزی از رده شعاع‌باله‌ها (Actinopterygii)، راسته مارماهی‌سانان (Anguilliformes) است. در اینجا با انواع مار ماهی آشنا خواهیم شد.

 

پیشنهاد ویژه

سوسیس ماهی یکی از لذیذ ترین فرآورده های پروتئینی محسوب می شود به همین دلیل ما در این محتوا قصد داریم یک مرکز فروش سوسیس ماهی را به شما معرفی کنیم. برای تهیه سوسیس ماهی می توانید بر روی لینک سوسیس ماهی و برای تهیه ماهی تازه شمال و جنوب کشور می توانید بر روی لینک خرید ماهی تازه  کلیک کنید.

 

آشنایی با شکل ظاهری انواع مار ماهی

این ماهیان استخوانی دارای بدنی لوله‌ای شکل بلند و نرم هستند بعضی از آن ها پولک دارند و بعضی ندارند اما همین ماهی های پولک دار هم پولکشان در زیر پوستشان پنهان است .

 

انواع مار ماهی

 

نوع حرکت مار ماهی

مار ماهی‌ها حرکتی مشابه مار داشته و شکل S انگلیسی در بدن خود ایجاد می‌کنند که از سر شروع شده و به دم ختم می‌شود این عمل آنها را در درون آب به سمت جلو حرکت می دهد. این ماهی در آبهای سرد و گرم استوایی یافت می‌شود بعضی از نژادهای مار ماهی‌ها قسمتی از عمر خود را در آبهای گرم می‌گذرانند.

این موجودات چیزی در حدود ۶۰۰ گونه مختلف داشته که در تمام نقاط مختلف دنیا پراکنده هستند فقط در مناطق قطبی است که اثری از مارماهیها پیدا نمی‌شود. مارماهی‌ها با وردو خود می توانند به طور دسته جمعی سایر ماهیان را حذف کنند.

این حقیقت زمانی آشکار شد که گذر این ماهیها به منطقه خصوصی زندگی مارماهی می‌افتد هنگامی که کانال کشتیرانی ولاند در بین دریاچه انتاریو و دریاچه اری در کانادا در سال ۱۹۹۲ باز شد مار ماهی‌ها از دریا به دریاچه حمله کردند و به صورت مزاحمهای جدی برای ماهیهادرآمدند دو نژاد از ماهی شاه ماهی سفید و ماهی سفید آبهای عمیق و دو نژاد دیگر از قزل آلای دریاچه‌ای و ریش ماهی تقریباً از ان جا به طور کامل محو شدند.

 

انواع مار ماهی

  • مارماهی اروپایی
  • مارماهی الکتریکی
  • مارماهی بزرگ آبهای شور
  • مارماهی بی‌آرواره
  • مارماهی بلعنده
  • مارماهی دهان‌گرد
  • مارماهی موری
  • مارماهی مهاجر

 

 

با ما همراه باشید برای خواندن مقالات بیشتر درباره ی آبزیان به سایت زدبازار مراجعه کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *