آبزیان, ماهی, وبلاگ

نکات بسیار مهم در مورد شرایط پرورش ماهی آمور

شرایط پرورش ماهی آمور

با اینکه جایگاه اصلی زندگی این ماهی در سیبری و چین (رودخانه آمور) بوده ولی بدلیل کیفیت بسیار مرغوب گوشت ، رشد بسیار سریع و امکان علوفه زدایی کانالها و رودخانه ها بصورت بیولوژیک در تمامی جهان پخش و انتشار یافته است . این ماهی اولین بار در ایران در دهه 40 از شوروی خریداری شد و هدف از خرید آن کنترل رشد گیاهان تالاب انزلی بود (بله بله کاملا درسته ) . بعدا مولدین آن توسط شرکت دامپروی سفید‌رود  وارد کشور شد و از آن به بعد تکثیر و پرورش در دامپروی سفید‌رود و دیگر مراکز شیلاتی و سپس در مزارع تکثیر بخش خصوصی اقدام شد. (خرید ماهی آمور تازه)

اگر شما هم تصمیم به پرورش و تکثیر ماهی گرفته اید پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید و با آگاهی کامل این حرفه را شروع کنید .

 

ماهی آمور :

ماهی آمور گیاهخوار است و بیشتر در آبهای شیرین توانایی زندگی و رشد را دارد . این ماهی با نام لاتین Grass Carp معروف می‌باشد ، ماهی آمور که از خانواده ماهی های کپور هست ، شباهت زیادی به ماهی سفید خزر دارد به طوری که آن را سفید پرورشی می‌نامند.

 

مشخصات ظاهری :

ماهی آمور دارای سر مسطح است ولی ماهی سفید سر برآمده دارد. رنگ بدن در ماهی آمور ، نقره‌ای واضح و در ماهی سفید نقره‌ای محو است . تفاوت دیگر این دو در دندان‌های حلقی است که فرمول دندان حلقی در ماهی سفید 5-6 می‌باشد .

 

شرایط پرورش ماهی آمور

پرورش ماهی آمور

شرایط زیست محیطی :

ماهی آمور جزو ماهیان گرمابی است و از ویژگی های بارز این دسته از ماهیان پذیرش شرایط گرماست . ماهی آمور جزء کپور ماهیان چینی می‌باشد و در سیستم پرورشی هم زمان با کپور معمولی ، کپور نقره‌ای و کپور سرگنده (بیگ هد ) ، پرورش می‌یابد . این ماهی در زادگاه اصلی خود در چین ، در رودخانه‌های سیلابی با آب گل آلوده و بستر پوشیده از سنگریزه به صورت دسته جمعی تخم ریزی می‌کند .

این ماهی در ابتدا از جلبک های ریسه ای و پس از آن از گیاهان عالی تغذیه می کند . این ماهی از گوشت مرغوب و با ارزشی برخوردار است و به طول و وزن قابل توجهی می رسد ، بطوریکه طول آن ممکن است تا 1/5 متر و وزن آن تا 40 کیلوگرم برسد . ماهی آمور دارای سرپهن ، بدنی کشیده ، پوزه گرد و فلسهای درشت می باشد . این ماهی بر خلاف کپور معمولی دارای یک باله پشتی کوتاه است . در سن 2 تا 4 سالگی بالغ می شود ، یک ماهی آمور 7 کیلوگرمی حدود 800 هزار عدد تخم تولید می کند . این ماهی نقش مفیدی در کنترل گیاهان هرز کف و دیواره های استخر دارد و دارای ارزش شیلاتی می‌باشد .

شرایط تولید مثل :

استعداد هماوری نسبی (تعداد تخم به ازای هر کیلوگرم وزن ماهی ماده) 60000 الی 80000 عدد است . شرایط لازم برای به وجود آمدن لاروها ، غوطه‌وری تخم‌ها می‌باشد که در رودخانه‌های طبیعی در فصل سیلابی چنین شرایطی فراهم می‌گردد . تخم ریزی این ماهی در دمای 21-23 درجه سانتی گراد صورت می‌گیرد. تعداد تخم‌ها 200 تا 500 هزار عدد بوده و به قطر 0/5 تا 1/2 میلی‌متر می‌باشند.

تخم ریزی در شرایط طبیعی به صورت دسته جمعی و در آبهای دارای جریان (رودخانه) صورت می گیرد تخمها غیر چسبنده و پس از خروج از بدن ماهی 4-5 برابر به قطرشان افزوده می شود و در آب شناور خواهند بود. خروج لارو از تخمها پس از 24 تا 48 ساعت صورت می گیرد و لارو ها پس از 3-4 روز شروع به تغذیه می کنند . ماهی آمور به دلیل مرغوبیت گوشت ، امکان تکثیر مصنوعی ، رشد سریع و تغذیه با علوفه دستی از جمله ماهیان پرورشی صدرنشین محسوب می شود .

 

شرایط پرورش ماهی آمور

شرایط پرورش ماهی آمور:

آب مورد استفاده برای پرورش ماهی آمور در طول دوره باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد . ضمن این که به ازای هر هکتار 3 تا 5 لیتر در ثانیه آب لازم است . همچنین آب ورودی استخر باید از میزان اکسیژن مناسبی بر خوردار باشد . بهترین مقدار اکسیژن محلول در آب 5 تا 6 میلی گرم در لیتر است و مقدار آن نباید از 2 میلی گرم در لیتر کمتر شود.

گاهی گیاهان اطراف استخر به قدری نیستند که ماهی ها از آنها تغذیه مناسبی داشته باشند ، بهتر است در این شرایط علفخوارها را با یونجه و شبدر و انواع علوفه خشک و تر تغذیه کنید . توصیه‌ی ما همان شبدر و یونجه است . آمورهای زیر وزن 4 کیلوگرم از غذاهای داخل استخر تغذیه می کنند اما زمانی که از این وزن بگذرند اشتهای شان بیشتر می شود و به غذا دهی بیشتری نیاز دارند. ماهی آمور تا قبل از بلوغ از حشرات کوچک هم به عنوان غذا استفاده می‌کند ولی بعد از رسیدن به سن بلوغ اکثرا گیاهخوار شده و از جوانه و قسمتهای بالایی گیاهان آبزی جهت تغذیه استفاده می‌کند.

تغذیه فعال این ماهی از گیاهان زمانی شروع می شود که طول ماهی به 3 سانتیمتر و بیشتر رسیده باشد . مرز شروع و قطع تغذیه این ماهی بین 10 تا 12 درجه سانتیگراد می رسد تغذیه ماهی آمور در فصل بهار در دمای تقریبی 10 درجه شروع شده و در فصل پائیز زمانی که درجه حرارت به همین حد می رسد ، قطع می گردد. میزان غذای مصرفی این ماهی در هر شبانه روز حدود 40% وزن بدن و ضریب تبدیل غذا به گوشت حدود 1 کیلو گوشت نسبت به 20 کیلو غذا می باشد .

بسته به نوع استخر و مواد غذایی موجود در خاک و کودهی ، هر 10 تا 15 روز یکبار انجام می شود . برای تخمین زدن زمان مناسب ، روش تشخیص بسیار ساده ای وجود دارد . به این صورت که دست را تا آرنج در آب استخر فرو می کنیم . اگر انگشت ها دیده شود ، موقع کود دهی است. پرورش دهندگان گرمابی با توجه به دسترسی شان ، از انواع مختلف کود استفاده می کنند .

آب و هوا به عنوان یکی از عوامل اساسی در زمینه پرورش ماهیان گرم آبی است و این دسته از ماهیان به آب وهوای معتدل تا گرم عادت دارند ، بنابراین منطقه مورد نظر باید درجه حرارتی درحدود 18 تا 25 درجه سانتیگراد داشته باشد .

 

بیشتر بدانید :

دمای مناسب آب برای پرورش کپور ماهیان 18 تا 25 درجه سانتیگراد است و نباید حداکثر از 30 درجه سانتی گراد تجاوز کند . بدیهی است هر چه درجه حرارت آب استخر در طول دوره پرورش به دمای 25 درجه سانتی گراد نزدیکتر باشد ، طول دوره کوتاه تر خواهد بود وماهی ها زودتر به وزن مورد نظر خواهند رسید .

 

شرایط مدنظر برای احداث استخرهای پرورشی ماهیان گرمابی :

مهمترین اقدامات پس ازفراهم شدن مکان مورد نظر جهت احداث کارگاه  :

  •  مشخص ساختن نوع سیستم پرورشی از لحاظ تراکم (متراکم ، نیمه متراکم ، فوق تراکم)
  •  مشخص کردن ظرفیت کارگاه براساس مقدار آب ورودی و نوع سیستم پرورشی (بسیار تاثیرگذار)
  •  طراحی و برنامه ریزی کارگاه پرورشی و تاسیسات جانبی آن با توجه به موارد یاد شده وسرمایه .

استخرهای پرورشی ماهیان گرم آبی معمولا مستطیلی شکل هستند و مساحتی برابر 0.5 تا 5 هکتار را در بر می گیرند، اما مناسب ترین اندازه برای ساخت این نوع استخر ها ، استخرهای یک هکتاری است . کنترل این گونه از استخر ها راحت تر است و عملیات غذا دهی ، کود دهی ، سم پاشی ، صید ، نمونه برداری ، کنترل رشد ماهیها در آن ساده تر صورت می گیرد . عمق این استخرها در شرایط گرم و معتدل 1/5 تا 2 متر در نظر گرفته می شود ، ضمن اینکه یک شیب عرضی از دیوار تا وسط استخر نیز دارند . دیواره استخرها مقطعی ذوذنقه ای شکل دارد و از آن جا که فشار آب را تحمل میکند، ساخت آن از اهمیت بالایی برخوردار است .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *